Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dofinansowanie do pomp ciepła – zwrot do 100% kosztów

Facebook Twitter

Nawet 100% dopłat do pomp ciepła. Rusza nabór do projektu grantowego wspierającego rozwój odnawialnych źródeł energii w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Dofinansowanie do pomp ciepła
fot. pixabay

Dofinansowanie do pomp ciepła – Subregion Zachodni oferuje wsparcie

Wnioski o grant można składać od 8 kwietnia do 8 maja br. Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców miasta i gmin Subregionu Zachodniego. W ramach Projektu można uzyskać grant na zwrot kosztów związanych z wymianą kotła węglowego na powietrzną pompę ciepła. Maksymalna możliwa kwota grantu to 45 000 zł.

Kto może ubiegać się o grant?
Z grantu będą mogli skorzystać właściciele/współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie gmin Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego tj.: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Godów, Gorzyce, Jastrzębie-Zdrój, Jejkowice, Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Lubomia, Lyski, Marklowice, Mszana, Nędza, Pietrowice Wielkie, Pszów, Racibórz, Radlin, Rudnik, Rybnik, Rydułtowy, Świerklany, Wodzisław Śląski, Żory.

Czy są jakieś ograniczenia dostępności do grantu?
Energia cieplna wyprodukowana przez pompę ciepła musi być zużywana wyłącznie na własne potrzeby gospodarstw domowych i nie może być wykorzystywana na potrzeby działalności rolniczej oraz działalności gospodarczej. Liczba dostępnych grantów jest ograniczona. Należy zapoznać się z treścią Regulaminu oraz załącznikami do ogłoszenia – LINK TUTAJ.

W jaki sposób wypłacany jest grant?
Grant jest wypłacany jako zwrot poniesionych przez mieszkańca kosztów, które poniósł po podpisaniu umowy grantowej.

Jak ubiegać się o przyznanie grantu?
Należy skompletować wymaganą dokumentację do wniosku o przyznanie grantu. Należy między innymi dokonać weryfikacji technicznej budynku na własny koszt w celu doboru pompy ciepła do budynku. Karta weryfikacji budynku jest załącznikiem do Regulaminu. Potrzebne będą także księga wieczysta budynku oraz deklaracja CEEB.
Dokumenty w formie papierowej należy złożyć osobiście w siedzibie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. Należy posiadać ze sobą dokument tożsamości.

Po złożeniu wniosków odbywać będzie się weryfikacja dokumentów. Ogłoszenie wyników naboru będzie dostępne na stronie www.grantyoze.subregion.pl

Jaki jest termin i miejsce składania wniosków?
Nabór prowadzony będzie w okresie od 8 kwietnia do 8 maja 2024 roku. Wnioskodawcy będą przyjmowani w siedzibie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, ul. Rudzka 13C, Kampus (budynek z zegarem) , w godzinach:

poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki 9.00 – 14.00,
środy od 12.00 do 17.00.

Jak uzyskać więcej informacji?
Informacje dotyczące naboru można uzyskać, wysyłając e-mail na adres [email protected], telefonicznie 32 42 22 446 wew. 4 lub 6, lub osobiście w Biurze Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj