Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pieniądze na wymianę źródeł ciepła, mogą się o nie starać wspólnoty mieszkaniowe

Facebook Twitter

Wspólnoty mieszkaniowe mogą starać się o pieniądze na wymianę źródeł ciepła. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków do programu „Ciepłe Mieszkanie”.

Pieniądze na wymianę źródeł ciepła
Fot. TBIT/ pixabay.com

Pieniądze na wymianę źródeł ciepła

Program jest adresowany do wspólnot obejmujących od 3 do 7 lokali. Zainteresowani powinni dać znać w swoich urzędach miast lub gmin, bo to ostatecznie samorządy będą starać się o środki. Na takie zgłoszenia czekają np. w wodzisławskim magistracie do piątku (6.10.). A dotacja może być przeznaczona m.in. na montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania, ocieplenie okien i drzwi, a także na wykonanie dokumentacji technicznej.

Pieniądze na wymianę źródeł ciepła. Jaka jest maksymalna kwota i intensywność dofinansowania?

  • Kompleksowa termomodernizacja z wymianą źródła ciepła – 350 tys. zł (60 proc.),
  • kompleksowa termomodernizacja z wymianą źródła ciepła oraz zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej – 360 tys. zł (60 proc.) lub 375 tys. zł (60 proc.) dla zadania uwzględniającego pompy ciepła,
  • termomodernizacja bez wymiany źródła ciepła – 150 tys. zł (60 proc).

UM Wodzisław rozpoznaje zainteresowanie programem wśród wspólnot mieszkaniowych, znajdujących się na terenie Wodzisławia Śląskiego. Chętne do udziału w programie wspólnoty, proszone są o zgłoszenie drogą elektroniczną na adres: [email protected] z dopiskiem „Wydział Ochrony Środowiska – Ciepłe mieszkanie” w terminie do 6 października 2023 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024