Dwa medale młodych szermierzy z Radlina

Na planszach w Łodzi odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze zaprezentowali się szpadziści Górnika Radlin. Drużyna w składzie: Daniel Marcol, Tomasz Smoleń i Bartłomiej Cichaczewski wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski Juniorów Młodszych.

Lepsi od szermierzy z Radlina byli tylko zawodnicy Szpady Wrocław. Daniel Marcol potwierdził dobrą formę także w turnieju indywidualnym, w którym zajął trzecie miejsce. On, a także dwaj inni zawodnicy Górnika, Mateusz Rok i Marek Zabawa otrzymali powołania do Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów na sezon 2013/14. Na zawodach w Łodzi z dobrej strony zaprezentowała się także drużyna juniorek młodszych. Paulina Ptaszyńska, Weronika Skorupa, Wioletta Elias i Aleksandra Siwoń, wywalczyły piąte miejsce. Dodajmy, że trenerami zawodników i zawodniczek z Radlina są Krzysztof Urbański i Andrzej Mnich.