Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szymon Masarczyk z wielkim sukcesem na Mistrzostwach Czech [FOTO]

Facebook Twitter

Sukces młodego rybniczanina na Mistrzostwach Czech. Był bohaterem cyklu "Ludzie z Pasją". Szymon Masarczyk, ma prawie 15 lat, jest uczniem I klasy Technikum Górniczego w Rybniku i został zwycięzcą pierwszej rundy najważniejszych i najwyższych rangą zawodów, czyli Międzynarodowych Mistrzostw Czech w motocrossie. To jego pierwsza wygrana!

SZYMON MASARCZYK
fot mat. prasowe

Z Szymonem o jego pasji do ścigania rozmawialiśmy dokładnie 2 lata temu:

Teraz cieszymy się z jego sukcesu, jaki odniósł na trudnym torze w czeskim Dalečinie, co wymagało wspięcia się na najwyższe wyżyny swoich umiejętności i maksymalnej koncentracji.

Szymon Masarczyk znakomicie jechał już w porannych kwalifikacjach, ale w pierwszym wyścigu (w motocrossie zawsze rozgrywa się dwa) miał naprawdę dobry start, jednak lepszy od niego był czeski zawodnik Matyas Vyleta, będący wyżej w rankingu i zazwyczaj szybszy.

Szymon ukończył ten wyścig na znakomitym drugim miejscu, co było jego najlepszym wynikiem w karierze w tej serii mistrzowskiej. Ale w drugim wyścigu pokazał nie tylko świetny refleks na starcie, i znakomitą szybkość, ponieważ świetnie wystartował, i jechał na pierwszym miejscu. Pokazał również odporność psychiczną, bowiem był w ostatnich, decydujących okrążeniach wyścigu bardzo naciskany przez wspomnianego Vyletę. Miejscami różnica pomiędzy nimi wynosiła niecałą sekundę, i było to wszystko na przysłowiowy włos!

Rybniczanin pokazał klasę i zwyciężając drugi wyścig, został pierwszy raz w karierze triumfatorem zawodów w Międzynarodowych Mistrzostwach Republiki Czeskiej, w kategorii 85cm, i to na imprezie najwyższej rangi, jako że ta właśnie klasa ściga się wraz z seniorami, czyli kategoriami najwyższymi i najszybszymi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024