Dwa medale raciborskich zapaśników na mistrzostwach Polski

Z imprezy, która odbyła się w Kostrzynie nad Odrą (26-27.04.) z krążkami wrócili Kamil Błoński i Dawid Ersetic. Pierwszy z nich potwierdził dominację na matach w Polsce. Zawodnik, który w ciągu ostatniego roku nie schodzi z najwyższego stopnia podium, znów zdobył złoty medal.

W finałowej walce pokonał Tomasza Bujaka z Zamościa. Dawid Ersetic wywalczył natomiast srebro. Przegrał tylko z medalistą Mistrzostw Europy Seniorów Edwardem Bergersjanem z Kartuz. 5 miejsca zajęli na mistrzostwach inny raciborzanie: Mateusz Wanke i Mateusz Wolny. Ostatecznie także na piątym miejscu Unia Racibórz uplasowała się w klasyfikacji drużynowej.