Halowe Mistrzostwa Polski i cztery medale naszych sportowców

Halowe Mistrzostwa Polski rozegrano w miniony weekend w Toruniu. Ze złotem z tych zawodów wróciła sprinterka Ewa Swoboda i kulomiot z Kiczyc Michał Haratyk.

Ewa Swoboda

4 medale zdobyli nasi sportowcy podczas Halowych Mistrzostw Polski. Zawody rozgrano w miniony weekend w Toruniu.

Mistrzynią Polski i to już po raz ósmy w hali została Ewa Swoboda. Sprinterka z Żor była bezkonkurencyjna na dystansie 60  metrów, uzyskała czas 7 sekund i 5 setnych i był to kolejny jej zwycięski bieg w tym sezonie.

Miałam dziś ciężki dzień. Nie dospałam się. Natomiast cieszę się, że utrzymuję stabilną formę i ciągle biegam poniżej 7.10

– mówiła po kolejnym triumfie w halowych mistrzostwach Polski Swoboda.

Po złoto sięgnął także kulomiot z Kiczyc Michał Haratyk. Zwyciężył z wynikiem 20 metrów i 20 centymetrów co nie jest wielkim rezultatem ale żaden z jego rywali nie pchnął kuli powyżej 20 metrów.

Kolejny medal do bogatej kolekcji dorzuciła także raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. Tym razem to srebro wywalczone w biegu na 400 metrów. Druga była także w skoku o tyczce Maja Chamot. Zawodniczka pochodząca z Hażlacha skoczyła 4 metry 20 centymetrów podobnie jak zwyciężczyni Anna Łyko, ale miała więcej zrzutek we wcześniejszych próbach.