Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzięgielów: Dom „Emaus” prosi o pomoc w walce z koronawirusem

Facebook Twitter

Trudna sytuacja w domu opieki w Dzięgielowie (gm. Goleszów), poszukiwani wolonatriusze. Jak wiecie z wiadomości Radia 90, kilka dni temu doszło tam do gwałtownego wzrostu zachorowań na Covid-19, zarówno wśród pensjonariuszy, jak i personelu.

Fot. Himsan / pixabay.com

W tej chwili, zarówno dyrekcja jak i pracownicy mierzą się z ogromnym wyzwaniem jakim jest zapewnienie należytej opieki. Stąd apel o wsparcie kadrowe. Placówka „Emaus” poszukuje osób z wykształceniem pielęgniarskim, które byłyby w stanie poświęcić godzinę w trakcie dnia, by pomóc w typowo medycznych kwestiach w strefie czystej (niezakażonej) np. w przekazywaniu lekarstw, robieniu iniekcji.

Poszukiwani są także wolontariusze, gotowi pomóc w karmieniu i opiece higienicznej pensjonariuszy w strefie czystej. Jeśli ktoś zdecydowałby się na dobrowolną kwarantannę spędzając tydzień w Domu Opieki i towarzysząc chorującym na COVID-19 pensjonariuszom, również proszony jest o kontakt.

Prośba bp. Adriana Korczago.

Drogie siostry i bracia w Chrystusie!

Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie, byłem nagi, a przyodzialiście mnie, byłem chory, a odwiedzaliście mnie (…) cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście. Mt 25,35-36.40

W imieniu Domu Opieki „Emaus” w Dzięgielowie zwracam się do Was z prośbą o pomoc. W ostatnich dniach dyrekcja i pracownicy mierzą się z wyzwaniem zapewnienia odpowiedniej opieki swoim pensjonariuszom. Z jednej strony wynika to z faktu, że część pensjonariuszy zachorowała na COVID-19, z drugiej strony z braków kadrowych.

Poszukujemy osób z wykształceniem pielęgniarskim, które byłyby w stanie poświęcić godzinę w trakcie dnia, by pomóc w typowo medycznych kwestiach w strefie czystej (niezakażonej) np. w przekazywaniu lekarstw, robieniu iniekcji.

Poszukujemy także wolontariuszy, którzy byliby gotowi pomóc w karmieniu i opiece higienicznej pensjonariuszy w strefie czystej. Poszukujemy również wolontariuszy/pielęgniarzy, którzy zdecydowaliby się na dobrowolną kwarantannę spędzając tydzień w Domu Opieki i towarzysząc chorującym na COVID-19 pensjonariuszom.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z dyrektor Domu Opieki Kariną Cieślar pod numerem telefonu: 33 852 97 12 lub mailowo: sekretariat@edoemaus.pl.

Z życzeniem Bożego błogosławieństwa,

bp Adrian Korczago

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj