Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziewczyny na rowery! W Rydułtowach ruszyła pierwsza w Polsce cykloklasa

Facebook Twitter

Do cykloklasy uczęszczają dziewczęta, które rozwijają swoją pasję jaką jest jazda na rowerze. Dodajmy, że wychowawcy w SP nr 1 w Rydułtowach kładą nacisk nie tylko na rozwój sportowy. Aby dziewczyny mogły uczęszczać do kolarskich klas, muszą wykazać się także dobrymi wynikami w nauce.

O to, by stworzyć klasę pod patronatem firmy wspierającej kolarstwo na całym świecie, zabiegał trener i wychowawca klas sportowych w Szkole Podstawowej numer 1 w Rydułtowach, pasjonat kolarstwa, Dariusz Skupień:

Zawodniczki otrzymały bardzo dobry sprzęt do treningu i startów w wyścigach szosowych i MTB – potwierdza Dariusz Skupień:

Do współpracy w ramach Cykloklasy zaangażowano zawodniczki i zawodników ze światowej czołówki – dodaje Mateusz Musioł z „Merida Polska”:

Polska w ostatnim roku odniosła wiele sukcesów na arenie międzynarodowej, ale głównie w kolarstwie mężczyzn. Dlaczego w Rydułtowach postawiono na szkolenie dziewcząt a nie chłopców?

– dodaje Mateusz Musioł, przedstawiciel firmy sponsorującej klasę. Uczennicami cykloklasy są Martyna Papierok i Agnieszka Bolenda, z którymi rozmawiał Robert Krzyżaniak:

Na sportowe sukcesy swoich podopiecznych liczy trener Dariusz Skupień:

Przed nimi nowy sezon kolarski. Startować będą w wielu wyścigach, a 11 marca rusza cykl serii tegorocznych wyścigów górskich i szosowych dla dzieci „Merida Cup”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj