Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś dzień bez papierosa. Jak zrywał z nałogiem Bolesław Piecha?

Facebook Twitter

31 maja - to światowy dzień bez papierosa. O tym, że rzucenie tego nałogu nie jest łatwe wie doskonale senator Bolesław Piecha. Parlamentarzysta dwukrotnie rzucał palenie. Obecnie nie pali od ponad dwóch lat.

Bolesław Piecha, gość porannego programu w Radiu 90, przyznaje, że najtrudniej jest przetrwać pierwsze kilka dni:

Papieros nie jest jakimś źródłem głodu czy niepokoju, że nie ma co zapalić, to jest kwestia tylko tych paru dni, paru pierwszych tygodni. Później się zapomina. W moim przypadku to nie były żadne tabletki, po prostu trzeba być na tym gotowym, by z nałogiem wyrwać. Ja byłem gotowy, pomęczyłem się parę dni, bo to zawsze się człowiek męczy. Nie sięgnąłem po papierosa i udało się – nie palę. Ale to była druga próba rzucenia. Za pierwszym razem nie paliłem sześć lat, w związku z tym z dużą pokorą podchodzę do tej próby, bo to dopiero dwa lata i kilka miesięcy.

Niestety mimo, że w Polsce coraz mniej ludzi pali, to po papierosy sięga spory odsetek młodych ludzi. Jak dodaje senator Piecha, w ich przypadku straszenie nowotworem nic nie da:

Sądzę, że najważniejszą rzeczą, to zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy sięgają po papierosa – nie pachnie się najlepiej, wbrew temu, co się myśli. To nie jest sympatyczny zapaszek – ani z ust, ani z ubrania.

Cała rozmowa z Bolesławem Piechą dostępna jest TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj