Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dzisiaj od rana policyjna akcja SMOG

Facebook Twitter

Policyjne działania "SMOG" już od rana w środę (19.02.). Nie tylko w regionie, ale i w całym kraju.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję mającą na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Akcja będzie miała również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Pamiętajmy, że poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami, dbamy o dobrą jakość powietrza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj