Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjna akcja Bezpieczne Święta na drogach całego Śląska

Facebook Twitter

Trwa policyjna akcja Bezpieczne Święta. Na drogach można się spodziewać wzmożonych kontroli. Lepiej zdjąć nogę z gazu i wolniej ale bezpieczniej dojechać do celu.

Śląscy policjanci 

Akcja Bezpieczne Święta Wielkanocne. Na drogach całego województwa w świąteczny weekend trwa policyjna akcja. Rozpoczęła się dzisiaj i potrwa do poświątecznego wtorku. Jak zawsze w tym okresie spodziewany jest wzmożony ruch na drogach, dlatego mundurowi dbać będą o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Na drogach będzie można spotkać więcej niż zazwyczaj policyjnych patroli, wszystko po to, aby każdy szczęśliwie dotarł do celu i bezpiecznie wrócił do domu. Policjanci ze śląskiej drogówki będą sprawdzali stanu trzeźwości kierowców oraz prędkości, z jaką się poruszają. Działaniom „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” dodatkowo towarzyszy policyjną akcją informacyjno-edukacyjną „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na relacje pomiędzy kierowcami, a niechronionymi uczestnikami ruchu czyli pieszymi.

W okresie świątecznym, zarówno na drogach, jak i przed sklepami, pojawi się jak zwykle większa liczba samochodów. Taka sytuacja może generować wzrost liczby kolizji lub nawet wypadków. Dlatego policjanci ze śląskiej drogówki prowadzą wzmożone kontrole pojazdów, stanu trzeźwości kierowców oraz prędkości, z jaką się poruszają, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych kraju

– informują mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Największego wzrostu ruchu należy się spodziewać głównie 30 marca i 1 kwietnia, co związane jest z wyjazdami i powrotami ze świątecznego odpoczynku. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem zarówno zmotoryzowanych uczestników ruchu, jak i pieszych, dbając o płynność ruchu oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wielkanoc to czas refleksji, nadziei, radości i życzliwości. Dlatego apelujemy do kierowców o rozwagę podczas jazdy. Nie bagatelizujmy przepisów ruchu drogowego, stosujmy się do ograniczeń prędkości, respektujmy prawa pieszych, a przede wszystkim nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj