Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dzwony niezgody w Rybniku [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Dziś (9.02.) sprawą, o której wielokrotnie mówiliśmy w Radiu 90, ponownie zajmie się sąd. Przypomnijmy, że chodzi o bicie dzwonów w parafii Królowej Apostołów, który według jednego z mieszkańców Rybnika są zbyt głośne. Proboszcza parafii ukarano już mandatem w wysokości 200 złotych. Choć zastosował się do wyroku sądu, na tym sprawa się nie zakończyła.

fot. OpenRoadPR \ pixabay.com

Mówi proboszcz parafii Jan Pilek:

zwon_1

Przypomnijmy, że po kasacji na wniosek Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro sąd uchylił pierwszy wyrok i uniewinnił proboszcza. Zdaniem księdza Pilka dobrze, że sprawa nabrała rozgłosu:

Dodajmy, że pierwszy wyrok nie usatysfakcjonował skarżącego się na hałas rybniczanina i sprawa ponownie wróciła do sądu. Ten miał się nią zająć na grudniowym posiedzeniu, ale rozprawę odwołano i na dziś (9.02.) wyznaczono jej kolejny termin, ale i ta rozprawa nie doszła do skutku. Zmieniono jej godzinę z popołudniowej na poranną i nie mógł dojechać obrońca. Jak dowiedziało się Radio 90 od ojca Pilka, na kolejnym posiedzeniu, które zaplanowano na marzec (14.03.), ma zostać złożony wniosek o umorzenie sprawy. Obrońca ma się powołać na decyzję Sądu Najwyższego, który uznała kasację poprzedniego wyroku i uniewinnił ojca Pilka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020