Energetyk ROW Rybnik wygrał u siebie: z Jarotą Jarocin 2:1

Rybniccy piłkarze podnieśli się po ostatniej porażce 0:4 w Polkowicach. W minioną sobotę (22.09) rybniczanie pokonali na własnym boisku 2:1 Jarotę Jarocin. Mecz miał dwa oblicza.

W pierwszej połowie goście najpierw nie wykorzystali rzutu karnego, ale udało im się strzelić gola, rybniczanie zagrali natomiast słabo. W drugiej odsłonie spotkania dominował ROW, co potwierdził dwoma strzelonymi bramkami. Pierwszego gola w 58. minucie zdobył Szymon Jary:

Wynik meczu ustalił Kamil Kostecki, piłkę także podawał mu Mariusz Muszalik:

„Najważniejsze jest zwycięstwo” – dodaje strzelec drugiej bramki, kapitan ROW-u Kamil Kostecki:

Po sobotniej wygranej ROW Rybnik nadal zajmuje 3 miejsce w tabeli grupy zachodniej II ligi. Ma 19 punktów i traci trzy do Bytovi Bytów i Lecha Rypin. W najbliższą sobotę (29.09) rybniczanie zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.