Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ewa Gawęda nowym senatorem. Tadeusz Kopeć także pozostaje w fotelu

Facebook Twitter

Kolejne dane spływają do Państwowej Komisji Wyborczej. 100 procent głosów policzono już w okręgu wyborczym do senatu numer 72. Mandat senatora dla kandydatki PiS, Ewy Gawędy, która uzyskała nieco ponad 54 procent głosów, jej kontrkandydat z Koalicji Obywatelskiej Marek Migalski otrzymał niespełna 46 procent głosów.

Praktycznie już wszystko jasne także w okręgu numer 73. Tu policzono głosy z blisko 98 % komisji. Mandat senatora prawdopodobnie otrzyma obecny senator Wojciech Piecha z PiS, który ma ponad 46 procent głosów, Grzegorz Wolnik z Koalicji Obywatelskiej uzyskał blisko 38% poparcia, za Pawłem Helisem z Komitetu Ślonzoki Razem opowiedziało się 16% procent wyborców.

Wszystko jasne już także w okręgu wyborczym numer 79 gdzie głosowali mieszkańcy powiatów cieszyńskiego i żywieckiego, 49 procent głosów otrzymał kandydat PiS, Tadeusz Kopeć, który o prawie 9 procent był lepszy od kandydata Koalicji Obywatelskiej Huberta Maślanki. 10 procent głosów zdobył kandydat komitetu Przywrócić Prawo, Jerzy Jachnik.

W wyborach do sejmu w okręgu 30 podliczono głosy z nieco ponad 99 procent obwodowych komisji. PiS zdobył ponad 48 procent, Koalicja Obywatelska ponad 27, Lewica blisko 10, Konfederacja ponad 7, a PSL ponad 5 i pół.
Dodajmy, że niepełne dane na chwilę obecną mówi o frekwencji w naszym województwie na poziomie ponad 53 procent.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024