Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sejmik Województwa Śląskiego dla Koalicji Obywatelskiej. Indywidualnie najlepiej Kałuża z PiS i Wolnik

Facebook Twitter

Sejmik Województwa Śląskiego dla Koalicji Obywatelskiej, ale to były wicemarszałek rodem z Żor Wojciech Kałuża - indywidualnie - z najlepszym wynikiem. W stawce jeszcze dwaj rybniczanie - Grzegorz Wolnik i Łukasz Dwornik. Dobrze także Barbara Gadowska z Jastrzębia-Zdroju.

Sejmik Województwa Śląskiego

Sejmik Województwa Śląskiego – kto na marszałka po Chełstowskim?

Znamy wyniki wyborów do sejmiku województwa śląskiego. Wygrała je Koalicja Obywatelska, która uzyskała poparcie na poziomie 32,41 proc., drugie Prawo i Sprawiedliwość poparło 31,09 proc. a kolejne ugrupowanie Trzecia Droga 10,62 proc.. Do sejmiku dostaną się jeszcze przedstawiciele Lewicy (8,22 proc.).

W okręgu wyborczym numer 3 obejmującym Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory oraz powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski najwięcej ponad 27 800 (27 874 – 11,43proc.) głosów otrzymał były wicemarszałek województwa, Wojciech Kałuża z Żor. Z tej samej partii wybrani zostali Julia Kondracka-Kloc z Kobióra (8,52 proc.) i Łukasz Dwornik z Rybnika (4,54 proc.).

Poparcie na poziomie ponad 27  tysięcy głosów uzyskał także rybniczanin Grzegorz Wolnik z Koalicji Obywatelskiej (11,32 proc.). Mandaty zdobyli również inni politycy tej partii, Barbara Gadowska z Jastrzębia-Zdroju (8,91 proc.). Siódmy mandat w tym okręgu przypadł Bronisławowi Karaskowi z Gołkowic, który reprezentuje Trzecią Drogę.

W okręgu wyborczym numer 1 obejmującym między innymi powiat cieszyński do sejmiku wybrany został jeden reprezentant regionu. To były przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego w latach 2018–2022, pochodzący z Cieszyna Jan Kawulok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024