Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Janiszewski i Kucharzewska w II turze. Są już wyniki wyborów w Czerwionce-Leszczynach [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Z każdą godziną poznajemy szczątkowe wyniki wyborów w Czerwionce-Leszczynach. Póki co wszystko wskazuje na to, że za dwa tygodnie urzędujący burmistrz Wiesław Janiszewski powalczy w II turze wyborów. Pytanie brzmi tylko z kim?

Wyniki wyborów w Czerwionce-Leszczynach

Wyniki wyborów w Czerwionce-Leszczynach. Będzie druga tura!

AKTUALIZACJA, GODZINA 9

Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia i wyliczenia. W Czerwionce-Leszczynach o tym kto zostanie burmistrzem gminy zdecyduje druga tura. PKW publikuje już dane z wszystkich 100 okręgów wyborczych. I tak z poparciem 35,97 procent głosów (5163 głosy) pierwszą turę wygrywa urzędujący burmistrz Wiesław Janiszewski. Tuż za nim jest Alina Kucharzewska, którą poparło 30,45 procent wyborców (4 371 głosów). Trzecie miejsce z poparciem 4 371 wyborców czyli na poziomie 25,25 procent zajęła kandydatka PiS Izabela Rajca. 1 197 głosów i poparcie na poziomie 8,34 procent otrzymała Dominika Baranowicz.

  • Wiesław Janiszewski – 35,97 proc.
  • Alina Kucharzewska – 30,45 proc.
  • Izabela Rajca – 25,25 proc.
  • Dominika Baranowicz – 8,34 proc.

Wyniki wyborów w Czerwionce-Leszczynach wstępnie i wciąż nieoficjalnie wskazują, że za dwa tygodnie mieszkańcy gminy znów pójdą do urn. Wszystko wskazuje bowiem na to, że w gminie będziemy mieli drugą turę. Pytanie tylko: kto w niej powalczy.

Po przeliczeniu głosów z 1/3 komisji wyborczych, używając terminologii bokserskiej trwa wymiana ciosów pomiędzy urzędującym burmistrzem Wiesławem Janiszewskim i Aliną Kucharzewską. Momentami Kucharzewska wychodzi nawet na prowadzenie, ale to efekt podliczenia głosów w Leszczynach, najbliższych jej sercu.

Co trzeba podkreślić, od dwójki liderów tylko nieznacznie póki co odstaje kandydatka PiS Izabela Rajca. Z którą z pań Janiszewski, który w 2018 roku wygrał z Rajcą już w pierwszej turze zdobywając ponad 52 procent głosów, zmierzy się w rundzie dodatkowej?

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024