Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Górnej Odry. Działo się w całym regionie! [FOTO]

Facebook Twitter

Spływy kajakowe, koncerty, biesiady a nawet pokazy laserowe. Działo się w regionie w ten weekend. To był Festiwal Górnej Odry, który miał pokazać jak atrakcyjne miejsca kryją się w Wodzisławiu, Rybniku, Raciborzu, Kuźni Raciborskiej, w Krzyżanowicach, w Jastrzębiu czy w Żorach.

www.facebook.com/KrainaGornejOdry

Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej mówił w Radiu 90, że nasz region to perła, którą należy wszystkim pokazać:

To jest tak jak z drogocenną perłą, którą możemy trzymać w kieszeni, nikt o niej nie wie. Dopiero jak się ją pokaże, wypromuje, to wszyscy ją podziwiają. My mamy tę perłę, a teraz chcemy ją wszystkim pokazać. Pomysł ambitny, wyniknął przy projektowaniu strategii marki Krainy Górnej Odry, żeby zrobić coś, co będzie spajało wszystkich.

– mówił poranny gość Radia 90 na start Festiwalu Górnej Odry. Imprezy przygotowano w Wodzisławiu, Rybniku, Raciborzu, Kuźni Raciborskiej, w Krzyżanowicach, w Jastrzębiu i w Żorach.

Wszystko zaczęło się w piątek (25.06.) na kampusie w Rybniku plenerowym studiem Radia 90:

Blisko 30 jednostek pojawił się w sobotę (26.06.) na przystani w Turzu w ramach 22. edycji „Pływadła”. To było jedno z wydarzeń w Kuźni Raciborskiej:

www.facebook.com/kuzniakultury

Pokazy laserowe i pirotechniczne, ale też koncert Majki Jeżowskiej. Tak bawiono się na Festiwalu Górnej Odry w Chałupkach:

www.facebook.com/GminaKrzyzanowice

Racibórz oklaskiwał „Pływadła 2021”, w tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Płyniemy by uczcić setną rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego i Plebiscytu”. Pierwsze miejsce przypadło ekipie, która wystąpiła pod nazwą: Śląski Oddział Karlusów z Grzegorzowic. Raciborzanie bawili się także w Parku Roth.

www.facebook.com/MiastoRaciborz/

Kolorowo, energicznie i wesoło było w Wodzisławiu, gdzie koncerty i zabawy przygotowano w centrum miasta, a zawody wędkarskie odbyły się nad Balatonem:

www.facebook.com/powiatwodzislawski/

W Jastrzębiu- Zdroju spotkano się na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego:

www.facebook.com/MiastoJastrzebieZdroj

W Żorach przygotowano wodne atrakcje w rejonie stawu Śmieszek, mieszkańcy miasta mogli obejrzeć spektakl kajakowy:

W Rybniku wiele atrakcji przygotowano na cały weekend, na finał festiwalu w niedzielę (27.06.) odbył się koncert na kampusie. Zobacz nasze zdjęcia z tego wydarzenia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023