Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Festiwal Piosenki Karaoke Osób Niepełnosprawnych „ŚpiewaMy”

Facebook Twitter

W piątek, 31 stycznia Wodzisławskie Centrum Kultury gościć będzie wyjątkowych artystów. Przed nami czwarta edycja Festiwalu Karaoke ''Śpiewamy'' osób niepełnosprawnych, współorganizowana przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim i WCK.

fot. Gazeta Wodzisławska

Festiwal Karaoke zdominują rytmy lat 80. i 90. Usłyszymy znane i lubiane utwory Perfectu, Budki Suflera, Papa Dance czy Urszuli w wykonaniu 15 uczestników. Na scenie pojawią się podopieczni placówek i ośrodków kształcenia specjalnego między innymi z Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Czerwionki-Leszczyn, Żor oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc. Dodatkowo imprezę uświetnią występy zespołu Jambo Afrika, wykonawcy utworów takich jak: Afrika Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Makomy. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 9:30-12:30.

 Istotą festiwalu jest, aby osoby z niepełnosprawnościami na różnych płaszczyznach społecznego funkcjonowania miały możliwość integrowania się z pełnosprawnymi. Integracja pozwala dzieciom niepełnosprawnym nawiązać kontakt z rówieśnikami, pobudza to wiarę w ich własne możliwości, mobilizuje do większego wysiłku. Głównym celem imprezy jest integracja, dowartościowanie i promowanie osób niepełnosprawnych

– tłumaczy Aleksandra Hawrył, pomysłodawczyni i admiratorka imprezy, nauczycielka z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

W jury oceniającym artystów będą zasiadać: Kamil Machulec – adwokat, gitarzysta zespołu Tabu, Tomasz Ciba – właściciel agencji artystycznej, prezenter, radiowiec i twórca programów estradowych, występuje także jako Tomek Coral oraz Grzegorz Czech – właściciel, realizator i producent GOrecords.

Od lat współorganizujemy to ważne dla społeczności regionu wydarzenie. Z radością włączamy się w działania integracyjne, współtworząc przestrzeń kulturalnego rozwoju również dla osób z niepełnosprawnościami

– dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020