Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal szachowy w Ustroniu z Elvisem i Radiem 90. Rywalizacja też już trwa

Facebook Twitter

Festiwal szachowy w Ustroniu rozpoczęto z przytupem. To nie tylko pojedynki mniejszych i większych mistrzów, starszych i młodszych ale kilka dni wyśmienitej zabawy dla całych rodzin! Przyjeżdżajcie!

Festiwal szachowy w Ustroniu

Elvis w asyście amerykańskiej policji wjechał na ustroński rynek! A szachiści tańczą z Radiem 90. Trwa festiwal „Szachy w Ustroniu łączą pokolenia”. Oprócz sportowej rywalizacji w trakcie pojedynków na szachownicach, organizatorzy zadbali o atrakcje integrujące uczestników, ich bliskich, ale też mieszkańców miasta. Król rock’n’rolla zainaugurował dyskoteki pod patronatem Radia 90:

Festiwal szachowy w Ustroniu ma przyciągać całe rodziny

„Festiwal Szachy w Ustroniu łączą pokolenia otworzyliśmy z przytupem” – mówi Andrzej Matusiak, prezes Śląskiego Związku Szachowego:

Andrzej Matusiak: Codziennie będą tutaj dyskoteki z Radiem 90. Serdecznie Państwa zapraszamy. Naprawdę będzie to ciekawe wydarzenie, dlatego, że codziennie gramy muzykę innych lat, także na pewno każdy sobie coś znajdzie dla siebie. Chcielibyśmy, żeby właśnie tutaj do Ustronia co roku przyjeżdżały całe rodziny. Tutaj zapraszamy serdecznie babcie, dziadki z wnukami, z rodzicami dlatego, że dla każdego coś będzie ciekawego. Ci, którzy nie grają w szachy będą mogli rywalizować na sportowo, choćby w piłkę nożną. Przenieść się na elegancki spacer   z naszym przewodnikiem, jak i również kulturalnie spędzić mile czas. Dlatego, że miasto i my tutaj przygotowaliśmy bardzo dużo atrakcji dla nie tylko dla szachistów, ale również dla mieszkańców, żeby wiedzieli, że faktycznie szachiści to nie tylko grają w szachy.

Przy szachownicach usiądzie tysiąc osób!

W ciągu najbliższego tygodnia w szachy w Ustroniu grać będzie blisko tysiąc osób. I to w każdym wieku – podkreśla wiceprezes Śląskiego Związku Szachowego, Michał Paździora.

Michał Paździora: Wszystkie grupy główne już oczywiście rozpoczęły, są po trzeciej partii, natomiast grupy dziecięce jeszcze przed nami, dopiero od 16 sierpnia. 15 sierpnia mamy turniej Mokate, turnieje szachów, szybki szachów błyskawicznych. Może grać każdy, w każdym wieku. W grupach rankingowych mieszczą się oczywiście dzieci z osobami dorosłymi. Mamy też grupy dziecięce, grupy seniorów powyżej 55 roku życia. I jeszcze rozpoczynamy pełną integrację, czyli dyskoteki z Radiem 90.

Dla najmłodszych szachistów udział w festiwalu jest sporym przeżyciem. Posłuchajcie co powiedzieli naszej reporterce Monice Sokołowskiej.

Ale szachy to nie wszystko, co znaleźć można na festiwalu. Były też amerykańskie wozy policyjne, w asyście których na ustroński rynek wjechał Elvis. Finał festiwalu „Szachy w Ustroniu Łączą Pokolenia” w sobotę (19.08.) w amfiteatrze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj