Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fotel, monitor i… kurtyna. Teatr dla dzieci w czasie pandemii [WIDEO]

Facebook Twitter

Niezwykła niespodzianka od artystów Teatru Miejskiego w Gliwicach. Dzisiaj, 5 listopada obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku wiele planów teatralnych niestety skutecznie pokrzyżowała pandemia. Ale aktorzy gliwickiego Teatru i tak znaleźli sposób, aby wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych pacjentów oddziałów pediatrii i chirurgii dziecięcej.

Dla małych pacjentów Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach przygotowano specjalną wersję spektaklu „Tuwim dla dzieci”. W wersji online została wzbogacona o specjalną dedykację dla chorych maluchów.

W tych trudnych czasach nawet takie wsparcie może być pomocne

– mówi Jerzy Połoński, dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Przecież wiemy, że te małe „ludziki” czyli pacjenci, którzy są na co dzień widzami naszego teatru, przeżywają ciężkie chwile, bo wiele z tych dzieciaków jest  zamknięta w tym szpitalu bez rodziców, którzy nie mają do nich dostępu ze względu na covid. A o poświęceniu, ofiarności personelu medycznego nie muszę mówić. Dlatego przynajmniej dobrym słowem postanowiliśmy wesprzeć małych pacjentów i załogę Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Mamy nadzieję, że jest to początek współpracy i jeszcze wiele różnych inicjatyw uda nam się razem ze szpitalem przeprowadzić.

Właśnie takich wartości, pozytywnych emocji, dobrej energii teraz potrzebujemy

– mówi Justyna Soroka, psycholog ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Dziś świat tak bardzo pokiereszowany przez pandemię i inne wydarzenia też potrzebuje świata bajek, kolorowego i wesołego. Świata bajek, które uczą i dają spokój. Dobrze, że są  wśród nas tacy ludzie jak aktorzy teatru Miejskiego w Gliwicach, którzy przez swoją prace potrafią nas przenieść w taki bajkowy świat. Czytajcie dzieciom bajki, niech ich świat będzie piękny i kolorowy.

Przedstawienie „Tuwim dla dzieci” i inne produkcje gliwickiego teatru możecie zobaczyć na naszej stronie internetowej. To dobra propozycja dla całej rodziny na każdy dzień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024