Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany w funkcjonowaniu raciborskiej biblioteki

Facebook Twitter

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią placówka poinformowała o zmianach w jej funkcjonowaniu, zmiany dotyczą także filii. Odwołane są wszystkie spotkania, warsztaty i kursy w trybie stacjonarnym. Zaplanowane wydarzenia odbędą się w formie on-line.

Wprowadzono zmiany w działalności filii: od wczoraj (26.10.) czytelnicy nie są wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu, w Markowicach i na ul. Żorskiej – książki będzie podawał bibliotekarz w specjalnie wyznaczonym miejscu. W bibliotece na Ostrogu czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do regałów z książkami – w środku będzie mogło przebywać tylko dwóch czytelników, w celu oczekiwania na wyszukanie dla nich książek przez bibliotekarzy.

Wypożyczalnia Główna i EUREKA – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 działają bez zmian, jednak lepiej zamawiać zbiory przy użyciu katalogu online, drogą mailową lub telefoniczną, żeby do minimum ograniczyć pobyt w bibliotece. Zamówione zbiory będzie można odebrać w kolejnym dniu w godzinach otwarcia biblioteki.

Jest możliwości skorzystania z usługi „Książka na telefon”. Z usługi mogą korzystać mieszkańcy Raciborza, którzy ze względu na wiek, przewlekłą chorobę lub niepełnosprawność nie mogą wypożyczać książek w sposób tradycyjny. Wystarczy zadzwonić do najbliższej miejsca zamieszkania filii, w godzinach jej otwarcia od poniedziałku do piątku.

Biblioteka zapewnia o najwyższych standardach sanitarnych stosowanych w placówkach:

Książki przechodzą kilkudniową kwarantannę a pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane. Pracownicy zaopatrzeni są w maseczki i przyłbice oraz jednorazowe rękawiczki. Wszystko po to, żeby zapewnić naszym czytelnikom bezpieczny dostęp do ich ulubionych książek, filmów czy gier

– podkreśla Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021