Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Franciszek-papież tysiąca uśmiechów. Spotkanie z Jolantą Reisch-Klose w bibliotece [WIDEO]

Facebook Twitter

Czy to prawda, że każdy może napisać list do papieża Franciszka? Jaki jest jego ulubiony klub piłkarski? I dlaczego nie powiedział mamie wprost o tym, że chce zostać księdzem? Biblioteka na Ostrogu zaprosiła swoich czytelników na kolejne spotkanie online z Jolantą Reisch-Klose, tym razem poświęcone biografiom papieża Franciszka i Jana Pawła II.

Pisanie książki biograficznej to przede wszystkim wielka przygoda!

– przekonywała w trakcie spotkania autorka książek „Franciszek-papież tysiąca uśmiechów” i „Dlaczego Jan Paweł lubił wtorki”.

Oprócz samej pracy nad książkami, Jolanta Reisch-Klose opowiedziała słuchaczom o rodzinie i piemonickich korzeniach rodziny Bergoglio, z której pochodzi Ojciec Święty. Równie ciekawe co sama historia papieża, były liczne dygresje, dzięki którym uczestnicy mogli dowiedzieć się czym jest Towarzystwo Jezusowe, poznać historię Argentyny, slumsy czy Benedykta XVI.

Sporo uwagi poświecono także opowieści o papieżu-Polaku Janie Pawle II. Okazuje się, że obu papieży łączyło całkiem sporo – obaj byli w młodości golkiperami i wielkimi fanami futbolu. A dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w książce Jolanty Reisch-Klose, dostępnej w raciborskiej bibliotece!

Zobaczcie nagranie spotkania:

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021