Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Free.dom w wykonaniu grupy Wahadło

Facebook Twitter

Fundacja Elektrowni Rybnik zaprasza na premierę spektaklu pt. "Free.dom" w wykonaniu Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Aleksandry Holesz. Przedstawienie odbędzie się w sobotę (15.06.) o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Spektakl dotyczy tematyki  zakorzenienia w człowieku  wartości wychowawczych  i kulturowych oraz  dogłębnej analizy momentu, w  którym  pojawia się motywacja do wyparcia się tych korzeni. Jak taki moment kształtuje ciąg dalszy bytu jednostki i w konsekwencji,  perspektywę bytu społeczności, której jest częścią. Pierwsze inspiracje sięgają filmu Aliony van der Horst „ Water children”, który obudził  temat narodzin, płodności, cielesności  i pierwszego domu człowieka czyli ciała  kobiety. Z czasem kiełkujący temat dotarł do momentu, w którym pod lupę artyści wzięli  proces udomowienia człowieka i spróbowali uchwycić moment, w którym przychodzi ochota na odcięcie się od korzeni, od kulturowych schematów, od tradycji i rodzinnych źródeł. Zadali sobie pytanie, na ile takie odcięcie od domu w ogóle jest możliwe i jeśli tak, to dokąd to „nowe” może nas doprowadzić.

Projekt  realizowany w Fundacji Elektrowni Rybnik powstał z inicjatywy tancerki i choreografki Aleksandry Holesz,  z rybnickiej Grupy WAHADŁO. Jest to wyjątkowe wydarzenie teatralne, bowiem z całego kraju tylko trzy instytucje zostały w ten sposób wyróżnione i dzięki temu mogły liczyć na dofinansowanie. Spektakl współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca z  programu „ Agon. zamówienia kompozytorsko-choreograficzne”

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj