Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz szykuje się na święta wielkanocne. Zobaczcie te ozdoby!

Facebook Twitter

Chociaż to dopiero końcówka lutego - Racibórz szykuje się na święta. W przygotowywanie ozdób w tym roku angażują się mieszkańcy.

Racibórz szykuje się na święta
UM Racibórz

Racibórz szykuje się na święta. Zające na ulicach miasta

Racibórz szykuje się na święta. W pracę nad strojeniem naszych ulic, skwerów zaangażowały się jednostki i spółki miejskie oraz placówki oświatowe. W ramach akcji upiększania Wydział Edukacji Urzędu Miasta Racibórz zorganizował dla szkół podstawowych konkurs na stworzenie najpiękniejszej instalacji wielkanocnej. Ponadto, w pierwszy dzień Jarmarku Wielkanocnego, czyli 15 marca w godz. 10.00-13.00, raciborzanie będą mieli okazję zaangażować się osobiście w tworzenie rozmaitych dekoracji.

W ramach przygotowywania miasta na nadejście świąt w mieście pojawi się tradycyjnie pięć malinowych zajęcy w nowym wydaniu. W stworzenie unikatowych strojów dla trzech z nich zaangażowali się wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących, Szkoła Dobra oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Pozostałe dwa malinowe zające zostały ubrane przez panią Magdalenę Franicę – malarkę zaangażowaną w tworzenie dekoracji dla Miasta.

Jak co roku miasto zdobić też będą kolorowe giga-pisanki, które w pierwszej kolejności pod swoją opiekę wzięli wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu. Zeszlifowali oni zeszłoroczne malunki i oczyszczone pisanki trafią do raciborskich placówek edukacyjno-wychowawczych, gdzie wzorem lat ubiegłych zostaną pomalowane przez dzieci i następnie wystawione w wybranych lokalizacjach. Zarówno malinowe zające jak i pisanki będzie można podziwiać już od połowy marca. W przestrzeni miasta pojawią się również nowe obiekty dekoracyjne, nad którymi pracują m.in. Wodociągi Raciborskie.

Ale świąteczną atmosferę w Raciborzu tworzyć będą także wydarzenia – to między innymi Jarmark Wielkanocny, który będzie się odbywał na rynku w dniach od 15 do 17 marca.  Podczas pierwszego dnia jarmarku (15 marca) raciborzanie będą mogli dołożyć swoją cegiełkę do upiększenia przestrzeni miasta na okres Świąt Wielkanocnych.

Zobacz galerię przygotowaną przez pracowników Urzędu Miasta w Raciborzu:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj