Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Fundacja Dr Clown: Poszukiwani wolontariusze, by rozweselać małych pacjentów

Facebook Twitter

Ich znakiem rozpoznawczym są kolorowe noski, a metodą pracy- terapia śmiechem! Fundacja Dr Clown szuka wolontariuszy, którzy będą rozweselać małych pacjentów w szpitalach w naszym regionie.

fundacja dr clown

Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy

Potrzeba osób chętnych do działań w lecznicach w Rybniku, Jastrzębiu i Raciborzu. Na razie na całym Śląsku jest ich tylko 15:

Barbara Smolicha: W strojach kolorowych postaci doktorów clownów odwiedzamy dzieci, żeby one na chwilę, chociaż zapomniały o tym, w jakim są miejscu. My nie leczymy, my wspomagamy proces leczenia, leczą lekarze i robią to bardzo dobrze. Wiadomo, pobyt w szpitalu nie jest najprzyjemniejszą rzeczą na świecie, my wypełniamy ten czas, kiedy wchodzi trochę nudy, bo wiadomo, badania są rano, a potem trzeba czekać, aż ten proces leczenia zadziała. Wchodzimy do sali, nasze 5-10 minut, które my spędzamy z dzieckiem i angażujemy je w naszą historię, my w tym czasie wyrywamy z choroby, to jest nasza wygrana.

Mówi odpowiedzialna w fundacji za region śląski, Barbara Smolicha.

Kto może zostać takim wesołym wolontariuszem?

Barbara Smolicha: Nasz wolontariat jest skierowany do osób pełnoletnich i zdrowych, bo nie zależy nam na tym, żeby zabrać jakieś zarazki do szpitala i dzieci nimi obdarować. My nie mamy jakiś specjalnych wymagań, że ktoś musi umieć rozśmieszać i być niesamowitym kabareciarzem, nigdy nie zapomnę dziewczyn, które powiedziały, że boją się rozmawiać, ale okazało się, że dziewczyny były w teatrze pantomimy, przesuwały niewidzianą ścianę na oddziale z dziećmi i nie powiedziały ani słowa. Więc jeżeli ktoś tylko chce, lubi pracować z dziećmi, ma przestrzeń w tygodniu 2 godziny, to zapraszamy na szkolenie.

Fundacja Dr Clown

Jak wygląda ten czas, który wolontariusze z Fundacji Dr Clown’a spędzają w szpitalu?

Barbara Smolicha: Chodzimy od sali do sali i to są niesamowite rzeczy, bo w jednej sali spotykamy 18-miesięczne dziecko, które ma swoje priorytety i najczęściej chce być z mamą i ewentualnie się pobawić i spotykamy 18-letniego chłopaka, który też ma swoje priorytety, może nie do końca chce być z mamą, tylko planuje swoją osiemnastkę. Więc musimy się dostosować do różnych sytuacji. Mam takie poczucie, że ten wolontariat daje bardzo dużo satysfakcji, bardzo dużo kompetencji takich, które nie do końca zdobędziemy w pracy. My widzimy z zupełnie innej strony ten szpital i możemy bardziej pracować na relacji i emocjach.

Fundacja Dr Clown

Fundacja Dr Clown. Zgłoszenia

W całej Polsce w fundacji jest 400 wolontariuszy. Na Śląsku rusza rekrutacja, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Każdy kandydat przechodzi szkolenie, a potem okres próbny, po którym decyduje czy w wolontariacie zostać dłużej.

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Dr Clown proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024