Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lubisz sport? Zostań wolontariuszem w klubie

Facebook Twitter

Wolontariat w klubach sportowych. To propozycja nowych działań Wodzisławskiego Centrum Aktywności Społecznej.

wolontariusz

Wolontariusze poszukiwani – możesz wykazać się w klubach sportowych

Społecznicy mając już wiedzę i doświadczenie, chcą przedstawić pomysły na działanie, jeśli chodzi o sport. Na spotkaniu, które planowane jest na najbliższy czwartek (29.06.), przedstawione zostaną pomysły wsparcia wodzisławskich klubów sportowych w organizacji wolontariatu w sporcie oraz w koordynacji działań, w tym stworzenie warunków dla rozwoju wolontariatu sportowego w Centrum Aktywności Społecznej.

Inicjatywa zakłada również promocję idei wolontariatu oraz pozytywnych zachowań w sporcie wśród przedstawicieli środowiska wodzisławskiego. Spotkanie zaplanowano w siedzibie Centrum Aktywności Społecznej, przy ulicy Styczyńskiego 2 o godzinie 16:00. Obowiązują zapisy.

Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu/ fot.wodzislaw-slaski.pl

Ostatnie lata funkcjonowania Centrum Aktywności Społecznej w mieście pokazały, jak istotną rolę w organizacji wydarzeń odgrywają wolontariusze. Dzięki temu został wypracowany model organizacji Centrum Koordynacji Wolontariatu, którego głównym założeniem jest stała, stabilna relacja z wolontariuszami oraz wspieranie wodzisławskich organizacji pozarządowych w tworzeniu właściwych warunków do rozwoju wolontariatu.

Warto podkreślić, że w wolontariuszach tkwi ogromny, często nieodkryty potencjał. Niezależnie od tego, jak duże doświadczenie mają pracownicy danego klubu, są to raczej osoby z określonym, ukierunkowanym zasobem wiedzy, podobnym wieku i wykształceniem. To właśnie wolontariusze mogą wzbogacić zespół o nowe doświadczenia

– mówi Karina Powała z Centrum Aktywności Społecznej.

Na spotkanie obowiązują zapisy pod nr tel. 509 271 987.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024