Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wolontariat na rzecz rodzin zastępczych w powiecie rybnickim

Facebook Twitter

Wolontariat na rzecz rodzin zastępczych w powiecie rybnickim. Jest okazja, by wesprzeć placówki i zdobyć doświadczenie, bo Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku poszukuje wolontariuszy.

rodzina zastępcza
Fot. Pixabay

Wolontariat na rzecz rodzin zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku poszukuje wolontariuszy, którzy są gotowi zaangażować się w pomoc na rzecz dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Chodzi przede wszystkim o pomoc w odrabianiu lekcji, udzielanie korepetycji oraz zorganizowanie czasu wolnego najmłodszym. To propozycja dla uczniów lub studentów.

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem może zostać osoba, która jest odpowiedzialna, ciepła i przyjaźnie nastawiona do innych, uczciwa.

Osoby chętne do współpracy, będą miały szansę na niesienie pomocy innym, doskonaląc przy tym swoje umiejętności i kompetencje zawodowe, zdobycie doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą, nawiązanie nowych ciekawych znajomości, które przerodzić się mogą w przyjaźń, ciekawe i twórcze spędzenie czasu wolnego, naukę sposobów postępowania w trudnych sytuacjach, odkrycie nowych talentów, poczucie prawdziwej satysfakcji. Wolontariusz za okazaną pomoc i poświęcony czas nie otrzymuje wynagrodzenia, może jednak osiągnąć liczne korzyści i satysfakcję z pomocy drugiemu człowiekowi.

Wszyscy chętni do współpracy będą mieć wsparcie pracowników Centrum, umowę o wolontariat i szkolenie bhp.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt osobisty w siedzibie PCPR w Rybniku ul. 3 Maja 31 lub telefoniczny, pod nr tel.: 32 426 00 33 wew. 25, 21, 24.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj