Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gala bokserska w Świerklańcu. Jak za dawnych lat, w legendarnej, rybnickiej karczmie skrzyżowano rękawice [FOTO]

Facebook Twitter

Przed wielu laty w rybnickim Świerklańcu biło kulturalne i sportowe serce miasta. Teraz, po blisko stuletniej przerwie ponownie odbywała się tam gala bokserska.

Gala boksu w Świerklańcu

Po blisko stu latach bokserzy znów skrzyżowali rękawice w rybnickim Świerklańcu. Zorganizowano tam Galę Boksu Olimpijskiego „Bitwa o Śląsk – Rybnik”. To miejsce było kiedyś sercem kulturalnym i sportowym miasta, postanowiliśmy wrócić do tej tradycji – mówił Radiu 90 właściciel lokalu, Paweł Nowak:

Paweł Nowak: Jak usłyszałem o tym, że takie rzeczy się działy, to tak jak już większość rybniczan wie, lubię do korzeni wracać i dlatego też robimy tutaj koncerty. Jak usłyszałem, że był tutaj kiedyś boks,  gdzieś tam rzuciłem temat  i jeden z właścicieli fitness klubu miał jakieś tam znajomości. Miał znajomego, który w Katowicach organizował takie gale, między innymi w kopalni Guido i postanowiliśmy, że zrobimy to też tutaj.

Gala bokserska w Świerklańcu: pięściarze zachwyceni scenerią, wystrojem

Podczas gali za w dawnym Świerklańcu rozłożono ring, wokół którego ustawiono stoły i krzesła dla widowni. Odbyło się kilka bokserskich walk w jednej z nich zaprezentowała utytułowana zawodniczka z Warszawy Julia Chutorjanskaja:

Julia Chutorjanskaja: Zazwyczaj takie zawody odbywają się w jakiś halach sportowych, czasem w jakiś takich hotelach, ale w takiej restauracji, to jest właśnie pierwsza moja taka gala, żeby było tak ładnie wszystko zorganizowane, więc też na pewno to dużo daje. Bardzo fajnie się czuję. (…)

Czterech kolegów tutaj będzie występowało, także trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że się fajnie zaprezentują – dodawali widzowie rybnickiej gali boksu. Organizacja gali to także inicjatywa Ludwika Drożdżyńskiego i Fundacji Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci. Celem imprezy była promocja aktywnego wypoczynku oraz wspieranie młodzieży, głównie z trudnych środowisk, dla której sala treningowa nierzadko staje się drugim domem.

W czasie niedzielnej gali odbyło się siedem walk. To wydarzenie, to był powrót do przeszłości. Przed wielu laty w rybnickim Świerklańcu biło kulturalne i sportowe serce miasta. Teraz, po blisko stuletniej przerwie ponownie odbywała się tam gala bokserska. Jak za dawnych lat, kiedy to na głównej sali na pierwszym piętrze odbywały się walki bokserskie, zmagania zapaśników i rozgrywki najlepszych polskich florecistek.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj