StartKultura

Galeria Smolna: wernisaż J.Pustelnika

Jerzy Pustelnik urodził się w Cieszynie, w roku 1950. Obecnie mieszka w Ustroniu.  Ukończył Policealne Studium Fotograficzne w Warszawie oraz wyższe studia na Uniwersytecie w Cieszynie.
Fotografować zaczął będąc w szkole średniej, a od lat 70-tych zaczął łączyć zainteresowania fotograficzne z jazzem co zaowocowało kilkoma wystawami indywidualnymi o tematyce jazzowej, zdjęciami do płyt, czasopism jazzowych itp. Zrealizował wiele wystaw indywidualnych. Prezentował swoje zdjęcia w Warszawie podczas Festiwalu Jazz Jamboree 1999, na Bielskich Zadymkach Jazzowych, na Cieszyńskiej Jesieni Jazzowej, na Silesian Jazz Meeting w Rybniku.
Ostatnie wystawy pt.: „Jazz na dwa obiektywy”, „Jazz We Dwoje” oraz „Jazz z pierwszych i ostatnich rzędów” zostały zrealizowane wspólnie z żoną Karoliną. Towarzyszyły  one festiwalom jazzowym:  Cieszyńska Jesień Jazzowa – Cieszyn 2009  oraz Jazz w Ruinach – Gliwice 2010.  Zdjęcia o tematyce innej niż muzyczna, prezentował na licznych wystawach zbiorowych CTF-u oraz indywidualnych wystawach : „Strzępki Światła” i „Po Prostu Fotografia”, „Wszystko inne”.  Jego prace były prezentowane również na wystawach pracowników Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie -„Na papierze”, „Przestrzenie osobiste”, ” Noc i dzień”, „Twarze, portrety, maski”
Motto artystyczne:  „Pokazać to co wszyscy widzą aby zobaczyli”.
Jest aktywnym członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pełnił funkcją prezesa CTF w latach 90-tych.
Za swoją działalność został wyróżniony Nagrodą Urzędu Miasta Cieszyna w dziedzinie kultury oraz Medalem 1200-lecia Miasta Cieszyna.

Zostaw komentarz