Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gambit królowej? Szybki mat? Graj z Radiem 90 w szachy

Facebook Twitter

To będzie wielkie wydarzenie: w następny weekend (18-20.12.) w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych. To prestiżowe zawody, które będziemy śledzić w Radiu 90. Zapraszamy też do szachowej zabawy.

Wiesz co to jest roszada? Wiesz, że gambit królowej to nie tylko tytuł popularnego serialu?

Od poniedziałku (14.12.) do piątku (18.12.) proponujemy naszym słuchaczom zabawę, w której będziemy razem rozszyfrowywać terminy takie jak roszada czy otwarcie. Codziennie w programie porannym, około 10.40 w Radiu 90 padnie szachowy termin. Zadaniem naszych słuchaczy jest wytłumaczenie na czym polegają konkretne posunięcia na szachownicy.

5 dni tygodnia, 5 pojęć, 5 nagród

W porozumieniu ze Śląskim Związkiem Szachowym wybraliśmy 5 pojęć. Jeśli je znasz, potrafisz wytłumaczyć, weź udział w zabawie. Do wygrania mamy piękne szachy, to 5 zestawów: plansza wraz z pionkami! A żeby się dobrze grało, dorzucimy kubek Radia 90.

Codziennie około godziny 15.20 pojawi się informacja z cytatem z najlepszego maila naszych słuchaczy, do wybranej osoby trafi nagroda dnia. O godz. 15.40 posunięcie dnia wytłumaczy nasz ekspert: to arcymistrzyni Karina Cyfka. Zobaczycie to także na filmach w naszych mediach społecznościowych.

Arcymistrzyni Karina Cyfka

Regulamin zabawy:Regulamin_Szachy

Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych odbędą się w dniach 18-20 grudnia 2020 roku w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023