Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pomysł na weekend: Kocia Szajka na mieście, znajdź koty w Cieszynie

Facebook Twitter

Morfeusz, Lola czy Poziomka, bracia Piksele, Komandos i Bronka od Cieślarów. Panie i panowie oto kocia szajka, która grasuje w Cieszynie. Z kart książek rozpierzchła się po mieście. Pomysł na weekend: poszukaj kotów z "Kociej szajki". To zadanie dla prawdziwych detektywów.

Pomysł na weekend: Kocia Szajka na mieście, znajdź koty w Cieszynie
fot. FB Cieszyn robi wrażenie

„Kocia szajka” to tytuł serii książek autorstwa Agaty Romaniuk. Powieść pełna kryminalnych zagadek, które rozwiązują cieszyńskie koty. To detektywi, którzy pomagają miejscowej policji.

W grudniu podobizny kotów zamontowano w różnych punktach Cieszyna, to czarne sylwetki, jakie pojawiły się przy kinie Piast, Cafe Tramwaj, czy przy sklepie z kanapkami ze śledziem, którego dotyczyło pierwsze śledztwo kocich detektywów:

Koty z Kociej Szajki rozbiegły się po Cieszynie, a że zimno przysiadły tu i ówdzie. Bronka przy drzwiach księgarni Kornel i Przyjaciele, Lola koło Serfenta. Piksele pilnują wejścia do kina Piast. Poziomka czai się na kanapki ze śledziem przy sklepie Społem, a Morfeusz spogląda na teatr patrzy Tramwaj Cafe i łapie słońce. Teraz można je wszystkie spotkać spacerują po moim ulubionym mieście. Trochę mi się łezka w oku zakręciła, że to naprawdę się dzieje.

– czytamy na FB Kociej Szajki.

Opowieści o regionie: Skąd się wzięła w Cieszynie "Kocia szajka"? [PODCAST]

Małgorzata Kmieciak w Opowieściach o regionie rozmawiała z Agatą Romaniuk o tym skąd się wziął Cieszyn na kartach jej książek, posłuchajcie:

Koty w Cieszynie, gdzie są?

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024