Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gdzie się kąpać? Mały przewodnik Radia 90 po kąpieliskach w regionie. Sprawdź!

Facebook Twitter

W końcu mamy upalne lato! Na termometrach 30 stopni i więcej. Zebraliśmy w jednym miejscu dane, jak w czasie pandemii działają kąpieliska w Olzie, Raciborzu, Jastrzębiu, Knurowie, Żorach, Rybniku, Wodzisławiu oraz Cieszynie.

Kąpielisko Olza przy ul. Kolejowej to piaszczyste plaże, mówią o tym miejscu „Mazury na Śląsku”. Jakie obowiązują tam zasady? Zachowanie odstępu 2m; na terenie obiektu są dostępne płyny do dezynfekcji, nie ma limitu osób ze względu na dużą powierzchnię. Kąpielisko jest czynne całą dobę.

W Rybniku działają trzy kąpieliska. Co trzeba wiedzieć zanim się tam wybierzemy?

Kąpielisko Ruda: należy zachować dystans 2m (także w wodzie i w kolejkach), pamiętać o dezynfekcji rąk, obowiązuje limit 2162 osoby, pierwsze wejście o godz. 9:00, drugie o godz. 15:00, trzecie o godz. 18:00. Informacje o wolnych miejscach sprawdzać można na Facebooku Kąpieliska Ruda.

Ośrodek w Kamieniu: należy zachować dystans 2m (w wodzie i w kolejce), obowiązuje dezynfekcja rąk, limit to 1000 osób znajdujących się w obiekcie. Kąpielisko jest czynne z ratownikiem 9:00-18:00, cały obiekt jest otwarty 6:00-23:00.

Kąpielisko Pniowiec: obowiązek zachowania dystansu 2m, dezynfekcja rąk, korzystanie z własnych akcesoriów wypoczynkowych (koc, leżak itp.), kąpielisko nadzorowane jest od godz. 10:00 do godz. 18:00. Nie ma limitu osób, ponieważ teren jest otwarty.

W Jastrzębiu-Zdroju działa kąpielisko Zdrój, obiekt czynny jest od godz. 10.00 do godz. 18.00, a limit osób przebywających na terenie obiektu to 1850. Co jeszcze? Maseczki w przebieralniach, toaletach, dystans 2m oraz dezynfekcja dłoni.

W Żorach kąpać można się w Śmieszku, ratownik nad wodą dyżuruje od godz. 9.30 do godz. 18.30. Reżim sanitarny? Dystans 2m, dezynfekcja rąk; dezynfekowany jest również sprzęt, który można wypożyczyć na miejscu. Nie ma limitu osób (teren otwarty).

Kąpielisko Obora w Raciborzu jest czynne tego lata z określonym limitem na terenie basenu, to 725 osób. Otwarte jest od godz. 9.00 do godz. 20.00. O czym trzeba pamiętać? Dezynfekcja rąk (dostępne są środki), dystans 2m, maseczka w razie kontaktu z ratownikami lub korzystania z gastronomii. Dodatkową zasadą jest również zakaz przemieszczania się na teren kempingu.

Na Balatonie w Wodzisławiu Śląskim obowiązuje dystans 2m (w wodzie, w kolejce), dezynfekcja rąk – płyn jest przy wejściu, przy toaletach i przy wypożyczalni, przy kasie wypożyczalni może przebywać 1 osoba (nie licząc rodziny), należy korzystać z własnego sprzętu, w tym roku nie ma możliwości wypożyczenia leżaków plażowych. Kąpielisko i wypożyczalnia czynne są od godz. 10.00 do godz. 20.00.

1500 osób to limit, jaki obowiązuje w tym sezonie na kąpielisku Leśne Zacisze w Knurowie. Inne obostrzenia? Dystans 2 metry, maseczka w kolejce (zdjąć można po minięciu strefy wejście), dezynfekcja dłoni, zalecana ostrożność podczas korzystania z przebieralni, zalecana płatność kartą oraz zakup karnetów (aby nie stać za każdym razem w kolejce). Obsługa obiektu dezynfekuje poręcze, klamki itd.

Kuźnia Raciborska, to kąpielisko Wodnik czynne od godz. 11.00 do godz. 19.00. Można z niego korzystać z zachowaniem 2m dystansu, ważna jest dezynfekcja rąk przy wejściu.

Cieszyn: na kąpielisku miejskim obowiązuje limit 622 osób. Jest dezynfekcja dłoni, dystans 2m (również w wodzie), w budynkach i w toaletach obowiązują maseczki. Basen w Cieszynie czynny jest od godz. 9.30 do godz. 19.30.

Pamiętajcie:

Na każdym kąpielisku należy dbać o higienę swojego otoczenia, wyrzucać odpady do kosza, zasłaniać nos i usta w trakcie kaszlu lub kichania, unikać zatłoczonych miejsc. W sytuacji złego samopoczucia lub podwyższonej temperatury ciała nie korzystać z kąpieliska. Należy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj