Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

halo! Rybnik w drugim tygodniu ferii. Co u nich?

Facebook Twitter

halo! Rybnik w drugim tygodniu ferii poleca spotkania i warsztaty na deptaku. W środę (25.01) o 11.00 ciekawe spotkanie pod hasłem: Dzieciństwo kiedyś, a dziś. Powrót do czasów PRL. Jakie były słodycze, jak bawiły się dzieci, do czego służyły niektóre przedmioty?

Park Kulturowy w Rybniku

W weekend (28-29.01) bardzo interesująca inicjatywa: Przegląd lekowy. Rybniccy farmaceuci dla mieszkańców. Od 10.00 do 13.00 w punkcie halo!Rybnik będzie można poradzić się aptekarzy co i jak brać, to akcja dla osób, które przyjmują na stałe 5 i więcej leków.

25.01 godz. 11.00: Dzieciństwo kiedyś, a dziś. Powrót do czasów PRL. CZ. II

halo! Rybnik, ul. Sobieskiego 20

Część druga powrotu do czasów PRL. Dzięki Pani Renacie Kolarczyk dowiemy się jak wyglądało dzieciństwo w tamtych czasach, jakie były słodycze, jak bawiły się dzieci, do czego służyły niektóre przedmioty. Zapraszamy szczególnie dzieci, ale dorosłych również, żeby przypomnieli sobie „jak to kiedyś było”.

Wydarzenie na Facebooku: Dzieciństwo kiedyś, a dziś. Powrót do czasów PRL. CZ. II

28.01 i 29.01 godz. 10.00-13.00: Przegląd lekowy. Rybniccy farmaceuci dla mieszkańców

halo! Rybnik, ul. Sobieskiego 20

Rybniccy farmaceuci zapraszają na spotkanie – przegląd lekowy dla osób, które przyjmują na stałe 5 i więcej leków. W nadchodzącej perspektywie usługa ta ma szansę zaistnieć w Polsce jako świadczenie w ramach NFZ. Spotkanie przeprowadzą farmaceuci mieszkający/pracujący w Rybniku, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz studiami podyplomowymi w zakresie opieki farmaceutycznej nad osobami starszymi.

Przegląd lekowy to usługa skierowana przede wszystkim do: osób przyjmujących stale więcej niż 5 leków, szczególnie seniorów. Uważa się, iż u takich osób powinno się wykonać przegląd stosowanych leków (w tym również ziół, witamin, suplementów) raz w roku oraz po każdym wypisie ze szpitala.

Celem przeglądu jest zapewnienie możliwie bezpiecznej i skutecznej farmakoterapii, zapobieganie przypadkowym powieleniem leków, wsparcie w prawidłowym przyjmowaniu leków (np. leków w inhalatorach), zapobieganie lub łagodzenie dolegliwości wynikających z działań niepożądanych stosowanych leków.

Przegląd lekowy uwzględnia także takie problemy jak dzielenie tabletek, problemy z połykaniem tabletek, właściwą porą i sposobem przyjęcia leku.

Wydarzenie na Facebooku: Przegląd lekowy- rybniccy farmaceuci dla mieszkańców.

28.01 godz. 16.00: Promocja książki prof. Jerzego Sperki „Książęta i księżne raciborscy (1290/1291-1521)”

Spotkanie poprowadzi dr Bogdan Kloch, Z-ca Dyrektora Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku.

Prof. dr hab. Jerzy Sperka, uznany polski mediewista, zajmujący się głównie okresem późnego średniowiecza, naukowo oraz zawodowo związany z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Autor doskonałych monografii poświęconych tematyce rycerstwa w Królestwie Polskim oraz dotykających tematyki górnośląskiej, głównie monografie średniowiecznych ośrodków miejskich oraz postaci górnośląskich książąt.

Jego najnowszym dziełem jest publikacja „Książęta i Księżne raciborscy (1290/1291-1521)”. To praca obejmująca ponad dwa stulecia z dziejów władztwa, na które przypada krótki piastowski okres, niespełna pięćdziesięciu lat, oraz ponad 180 lat rządów trochę zapomnianej dynastii Przemyślidów opawskich, wywodzących się z rodu czeskich książąt i królów. Praca porządkuje naszą wiedzę o postaciach książąt i księżnych oraz stanowi plon badań autora. Wiele wątków odnosi się także do związków z miastem Rybnik i jego książęcym zamkiem. To jak dotąd jedyne pełne naukowe kompendium wiedzy o naszych książętach.

29.01 godz. 15.00: Niedziela z grami bez prądu

halo! Rybnik, ul. Sobieskiego 20

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję spotkań przy grach planszowych. Nie zabraknie gier stolikowych, karcianych, bitewnych czy tych z cyklu „gdzie pomyśleć nie zaszkodzi”.
Masz swoją ulubioną grę? Koniecznie ją zabierz i zagraj z innymi!

Spotkanie otwarte – zabierz kolegę, dziewczynę, sąsiada i wpadnij do nas! Gwarancja dobrej zabawy i miłej atmosfery w pakiecie!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024