Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka Karta Mieszkańca – sprawdź jej termin ważności

Facebook Twitter

Czy masz ważną kartę mieszkańca? Pytają w Rybniku, bo zbliża się termin upływu ważności karty Rybka dla osób, które są jej użytkownikami od kwietnia ubiegłego roku.

Rybnicka Karta Mieszkańca
mat. prasowy/ Urząd Miasta Rybnika

Rybnicka Karta Mieszkańca wydawana jest na 1 rok

Data ważności karty wyświetla się pod kodem QR/kreskowym. Przed upływem tego terminu złożyć wniosek o jego przedłużenie na kolejny rok. Można to zrobić poprzez aplikację. Jeśli ktoś posiada tylko kartę plastikową „Rybka”, aby przedłużyć termin jej ważności, powinien ponownie złożyć wniosek w wersji papierowej, zaznaczając, że chodzi o przedłużenie terminu.

Jak to zrobić?

Osoby zameldowane na stałe w Rybniku:

W aplikacji haloRybnik, wyświetlającej kartę mobilną, klikamy „Twoja oferta” – system przeniesie nas na stronę karty Rybka. Tam logujemy się swoimi danymi (login i hasło) i klikamy w ikonkę „złóż wniosek o przedłużenie ważności karty”.
Można to również zrobić logując się swoimi danymi (login i hasło jak do aplikacji) przez przeglądarkę internetową na stronie https://rybka.rybnik.eu/

Osoby niezameldowane na stałe, ale mieszkające w Rybniku i rozliczające tutaj PIT:
W aplikacji haloRybnik, wyświetlającej kartę mobilną, klikamy „Twoja oferta” – system przeniesie nas na stronę karty Rybka. Tam logujemy się swoimi danymi (login i hasło) i klikamy w ikonkę „złóż wniosek o przedłużenie ważności karty” i dodajemy stosowne dokumenty (tj. PIT za 2023 + UPO).
Można to również zrobić logując się swoimi danymi (login i hasło jak do aplikacji) przez przeglądarkę internetową na stronie www.rybka.rybnik.eu

Karta plastikowa:
Osoby posiadające tylko kartę plastikową „Rybka”, aby przedłużyć termin jej ważności, powinny ponownie złożyć wniosek w wersji papierowej, zaznaczając, że chodzi o przedłużenie terminu. Druki wniosków można pobrać i złożyć:

w halo!Rybnik, przy ul. Sobieskiego 20
w Kancelarii Urzędu Miasta Rybnika

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj