Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Historia Biblii w Zebrzydowicach

Facebook Twitter

'Od glinianych tabliczek do polskich przekładów Biblii' to tytuł wystawy, jaką od wtorku (19.03.) do końca marca można będzie zwiedzać w Galerii nad Młyńszczokiem przy Zamku w Zebrzydowicach.

Biblia to wyjątkowa Księga, która od tysięcy lat wywiera wpływ na życie milionów ludzi na Ziemi. Żadna inna książka nie dorównuje jej pod tym względem, ani pod żadnym innym. Przetłumaczona została w całości lub częściowo na prawie wszystkie języki świata oraz wydana w największej ilości egzemplarzy.

–  Biblia przez wieki wyzwalała w ludziach zmienne emocje. Dla jednych była inspiracją, dla innych przeszkodą, kochana i nienawidzona, całowana ze czcią i palona na stosie. Wszystkie systemy totalitarne bały się i boją Jej wpływu na społeczeństwa. Ta  księga mówi o życiu i relacji, to  list miłosny Boga do człowieka, historia Zbawienia zapisana na kartach papieru, a więc fundament wiary chrześcijańskiej – mówi pastor Kościoła Zielonoświątkowego Wiesław Kulawiec

Jak powstawała i dotarła do naszych czasów,  jak doszło do tego, że dzisiaj możemy mieć do Niej łatwy dostęp i czytać Ją w ojczystym języku ? Tego wszystkiego będziemy mogli się dowiedzieć  odbywając ‚podróż w czasie’ na wystawie Historii Biblii w dniach  od 19 do 31 marca w Galerii nad Młyńszczokiem.

Na wystawie zobaczymy repliki starożytnych rękopisów, kamiennych tablic i pierwszych przekładów i wydań Pisma Świętego. Wernisaż zaplanowano dziś (18.03.) o 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj