Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Hospicjum stacjonarne w Rybniku! Znamy wstępne założenia i plany w związku z budową

Facebook Twitter

Radni poparli pomysł budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Przypominamy, że jedna taka placówka funkcjonuje już w Żorach, teraz jest szansa na budowę kolejnego, tym razem w Rybniku. Projekt staje coraz bardziej realny.

Takiej placówki nie ma ani tutaj, ani w Jastrzębiu, Wodzisławiu, Raciborzu czy Cieszynie i czas to zmienić. Jest ona bardzo potrzebna by zapewnić kompleksową opiekę. A choruje nas, i chorować będzie niestety coraz więcej – mówi prezes Fundacji „PulsMed Blisko Ciebie”, Sylwia Figura-Kluszczyńska, która od dłuższego czasu zabiegała o budowę hospicjum:

W budowę hospicjum zaangażowało się miasto Rybnik, na ostatniej sesji radni przyjęli uchwałę intencyjną w tej sprawie. Pod budowę placówki ma zostać przeznaczona działka w Niedobczycach. Jeszcze w tym roku powinien zostać ogłoszony konkurs na opracowanie projektu budynku. Jak duży powinien być? Ile osób, zdaniem prezes Figury-Kluszczyńskiej, powinno móc przyjąć hospicjum?

A jak miałby wyglądać sam budynek hospicjum?

Kto będzie mógł otrzymać pomoc w hospicjum stacjonarnym?

Dodajmy, że miasto Rybnik zadeklarowało, że przeznaczy na budowę hospicjum stacjonarnego 10 milionów złotych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem powinno ono zostać oddane do użytku za 3 lata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj