Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ich łupem padły garnki i ekspresy do kawy. Złodzieje AGD w rękach żorskiej policji

Facebook Twitter

Tylko kilka godzin zajęło kryminalnym namierzenie i zatrzymanie dwóch recydywistów, którzy włamali się do jednego z popularnej sieci salonów. Przestępcy ukradli artykuły warte 11 tysięcy złotych. Wczoraj (23.02.) obaj usłyszeli zarzuty i zostali oddani pod policyjny dozór, grozi im do 15 lat więzienia.

Fot. arembowski / pixabay.com

Włamanie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek (22/23.02.) ok. godz. 3.00. Dwaj mężczyźni w wieku 24 i 33-lat wybili szybę w drzwiach wejściowych i dostali się do wnętrza salonu RTV i AGD skąd wynieśli trzy komplety garnków i trzy ekspresy ciśnieniowe. Już po kilku godzinach od włamania w ręce kryminalnych wpadł 24-latek, a następnie jego 33-letni wspólnik. Policjanci odzyskali też część wartego 11 tysięcy złotych, skradzionego łupu.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy. Zarówno młodszy jaki starszy, na swoim koncie mieli wcześniej przestępstwa przeciwko mieniu i pobyty w więzieniach. 24-latkowi śledczy ponadto udowodnili, że na początku lutego włamał się do mieszkania na osiedlu Pawlikowskiego, z którego ukradł telewizor, odzież oraz perfumy. Prokurator po zapoznaniu z aktami sprawy podjął decyzję o objęciu włamywaczy policyjnym dozorem. Mężczyznom za kradzież z włamaniem, której dopuścili się w warunkach tzw. recydywy grozi teraz 15 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj