Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów na żużlu

Facebook Twitter

Czas na kolejne żużlowe emocje w Rybniku. W niedzielę (31.08.) na torze przy ulicy Gliwickiej odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów na żużlu. W gronie 16 zawodników, którzy wystartują, jest rybniczanin Kacper Woryna oraz jego klubowy kolega, Czech - Vaclav Milik.

Początkowo impreza miała się odbyć w ukraińskim Równem, ale ze względu na sytuację, jaka panuje na Ukrainie zdecydowano się je przenieść. Gospodarzem imprezy został Rybnik. Rybnicki żużel świętował już sukcesy w zawodach tej rangi  – przypomina prezes ŻKS-u ROW Rybnik, Krzysztof Mrozek:

Kto stanie na starcie niedzielnej imprezy?

Zawody młodzieżowców różnią się od imprez seniorskich, to inny żużel:

Jaki jest plan niedzielnej imprezy?

Jednym z żużlowców, który powalczy w niedzielę (31.08.) w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów będzie rybniczanin, Kacper Woryna. Wnuk utytułowanego rybnickiego żużlowca, Antoniego Woryny, świetnie spisuje się w tym sezonie. Nie wszyscy pamiętają, że swoją przygodę ze ściganiem zaczynał od miniżużla:

W ostatnim ligowym meczu Kacper Woryna wywalczył pierwszy w swojej karierze komplet punktów. Teraz wszyscy jego fani liczą na dobry występ w niedzielę. A sam Kacper?

Dodajmy, że początek niedzielnego (31.08) turnieju o godzinie 18.00, kwadrans wcześniej rozpocznie się prezentacja zawodników. Z Krzysztofem Mrozkiem i Kacprem Woryną rozmawiał Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj