Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Inwestycje drogowe w powiecie cieszyńskim

Facebook Twitter

82 miliony złotych na inwestycje drogowe w powiecie cieszyńskim. To 1/3 tegorocznego budżetu uchwalonego przez Radę Powiatu. Tylko na remonty tras w tym regionie wydanych ma zostać ponad 47 milionów.

Odcinek drogi Wisła- Czarne, most w Ochabach na Wiśle, w Dzięgielowie odcinek drogi między Puńcowem, a Dzięgielowem. Oprócz tego jeszcze parę odcinków dróg, sześć dokładnie, które samodzielnie realizujemy. W dwóch, czy trzech przypadkach nam gminy będą pomagać na terenie gmin m.in. w Cieszynie dosyć dużo jest zaplanowane na ten rok, bo i na Frysztackiej ta przebudowa tego muru wraz z tym przewężeniem i kwestią tego przewężenia. Także Katowicka, Hallera, projektuję się Frysztacka, projektuję się Bielska wraz z tymczasowym rondem do poprawienia tego definitywnie. To pewnie roboczo się jeszcze nie zdarzy w tym roku, ale dokumentacyjnie będzie przygotowane.

– wymienia Aleksy Swoboda, skarbnik starostwa powiatowego w Cieszynie. W budżecie na 2019 rok zabezpieczono też środki na inwestycje w szkołach:

Na ten rok, mamy znowu taki projekt Poprawa Efektywności Energetycznej są to termomodernizacje, czyli: ocieplenia, wymiana okien, wymiana instalacji CO, kotłownie nowe. To dotyczy pięciu szkół, nasze największe Licea Ogólnokształcące Kopernik i Osuchowski, Budowlanka to Centrum Kształcenia Praktycznego w Bażanowicach, które dosyć intensywnie funkcjonuje i Zespół Szkół Technicznych w Ustroniu ale ten jest na etapie dokumentacyjnym na razie.

Jeśli uda się uzyskać dotację z budżetu wojewody śląskiego, jeszcze w tym roku na terenie Szpitala Śląskiego powstanie Dom Samotnej Matki.

Zmodernizowane mają być też dwa muzea: Muzeum Beskidzkie w Wiśle i Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie – tu planowana jest adaptacja strychu na pomieszczenia ekspozycyjne oraz magazyny: ta inwestycja jest uzależniona od pozyskania dodatkowych środków z funduszy unijnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj