Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Inwestycje gminne w Godowie w 2024 roku. Co zaplanowano?

Facebook Twitter

To przede wszystkim inwestycje w infrastrukturę. Tak zapowiada się ten rok w gminie Godów. W budżecie uchwalonym na najbliższe 12 miesięcy 1/3 środków jest przeznaczona właśnie na takie zadania.

Inwestycje gminne w Godowie
Urząd Gminy w Godowie

Inwestycje gminne w Godowie. Jakie działania, jakie wydatki?

Jak mówi wójt Godowa, Mariusz Adamczyk:

Mariusz Adamczyk: Realizujemy budowę przedszkola czterooddziałowego w Łaziskach. Łączne nakłady ponad 12 mln. Dwuoddziałowe przedszkole w Krostoszowicach, to również koszt 6 mln zł. Będą realizowane drogi jak ulica Mszańska, ulica Wspólna, Zielona, Dębowa w Skrzyszowie. Wspólnie z powiatem będziemy realizować przebudowę ulicy 1 Maja od ulicy Piotrowickiej do ulicy Strażackiej w Gołkowicach. Teraz będzie ogłaszany przetarg, czyli ten newralgiczny odcinek będzie w Gołkowicach zakończony.

Mariusz Adamczyk wójt Godowa

W sumie na inwestycje w tegorocznym budżecie zabezpieczono ponad 30 milionów złotych.

Mariusz Adamczyk: Wykonanie dodatkowych przejść dla pieszych przy ulicy Bocznej – Borowickiej w Gołkowicach. Przy Żelaznym Szlaku Rowerowym przejście dla pieszych, czyli wzmocnienie bezpieczeństwa. Poprawa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Łaziskach. Tak zwany tor ćwiczebny dla strażaków to też bardzo duża inwestycja. Dotacje na renowacje kościołów zabytkowych naszej perełki w Łaziskach – pół miliona złotych czy prawie 400 tys. kościół w Gołkowicach. Wiele inwestycji, które w tym roku będą realizowane i w kolejnych latach również będą robione. Termomodernizacja Ośrodka Kultury w Skrzyszowie, Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie. W tym roku dwa i pół miliona na byłe stare przedszkole przedwojenne w Skrzyszowie, gdzie powstanie miejsce muzealne dawnej wsi.

Po stronie wydatków budżet gminy Godów na 2024 rok opiewa na kwotę ponad 93 milionów złotych, natomiast po stronie dochodów na kwotę niespełna 85 milionów. Deficyt wyniesie 8 milionów 802 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj