Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jadłodzielnia nie jest pusta…przynajmniej na razie

Facebook Twitter

Całe szczęście nie jest pusta i miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie. Jadłodzielnia w Wodzisławiu, tuż obok Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, wciąż zaprasza, by podzielić się posiłkiem z najbardziej potrzebującymi.

W piątek (8.04.) została oficjalnie uruchomiona. Lodówka jest dostępna 24 godziny przez 7 dni w tygodniu

– mówią Irena Obiegły, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu oraz Krystyna Kuczera, wicestarosta powiatu wodzisławskiego:

Lodówka będzie dostępna zarówno dla osób, które chcą się podzielić, jak również dla tych którzy potrzebują tej żywności. Znajduje się w centrum Wodzisławia Śląskiego, czyli w bardzo dostępnym miejscu, w otoczeniu instytucji pomocy społecznej, także myślę, że spełni swoje zadanie, przede wszystkim przeciwdziałaniom marnotrawieniu żywności jak również dzielenia się.

Jestem przekonana, że ta lodówka będzie zawsze pełna, a ludzie którzy potrzebują pomocy będą mogli z niej korzystać. Lodówka to nie tylko dzielenie się dobrem, ale również w pewnym sensie ochrona środowiska, bo niepotrzebne jedzenie, którego już nie jesteśmy w stanie skonsumować, nie będzie wyrzucane do kosza, a tym samym chronimy nasza planetę.

Dużo dobrego może pojawić się właśnie w tym miejscu.

Przypomnijmy, że podobne miejsce jest na osiedlu XXX-lecia: to lodówka społeczna, do której również można włożyć jedzenie, jeśli na przykład mamy go więcej niż sami jesteśmy w stanie zjeść, lub o prostu chcemy się podzielić. Ona również jest dostępna przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 maja 2021