Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jak Oni Tańczyli! To było widowisko! Zobaczcie film [WIDEO]

Facebook Twitter

Zabawa, radość, łzy wzruszenia, emocje a przede wszystkim wiele muzyki i tańca. Za nami dwunasta edycja Jak Oni Tańczą. To muzyczna impreza, w której tancerze z grupy "Deja Vu" prezentują się z lokalnymi działaczami. W edycjach tańca pojawiali się już politycy, biznesmeni, sportowcy, nauczyciele a nawet księża.

W sobotni (21.09.) wieczór Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie pękał w szwach. I to dwukrotnie, ponieważ na wydarzenie zawsze jest tylu chętnych, że koncert organizowany jest dwukrotnie. Tym razem głosami publiczności najlepsza okazała się para Magdalena Święty i Adam Cyran.

Impreza od samego początku jest wydarzeniem charytatywnym. Wpływy z biletów trafiają na konto Radlińskiej Przystani, stowarzyszenia, które wspiera niepełnosprawne dzieci i młodzież. – Z jednej strony wsparcie finansowe, z drugiej, możliwość zaistnienia na scenie, pokazanie się publiczności przez niepełnosprawnych. To dla nich ważny moment – mówi prezes stowarzyszenia 'Radlińska Przystań’, Elżbieta Kałuża.

Bo dzięki temu wsparciu możemy realizować bardzo dużo celów, jakby nie było, mamy ograniczone pole manewrów, jeśli chodzi o niepełnoprawnych. To nam daje masę możliwości. Oni się czują bardzo ważni w tym momencie, dlatego że taż za chwilę tutaj wystąpią. Branie udziału w próbach, wiele dla nich znaczy. Podejrzewam, że sama będę płakać, kiedy wejdą na scenę. To bardzo emocjonalna sprawa
Radio90: Czujecie wsparcie od młodzieży i osób, które włączają się w organizację tego koncertu.
Bardzo! Nie czujemy, żeby w jakikolwiek sposób nasi podopieczni byli odrzuceni, są zaakceptowani w każdym calu.

– Ogromnie się cieszę, że już dwunasty raz mogliśmy z grupą osób przygotować i zrealizować to przedsięwzięcie. Pomysły ciągle są, więc będziemy tę ideę realizować dalej – przyznaje Grzegorz Święty, pomysłodawca i organizator koncertów.

Jest satysfakcja, powiem szczerze, że sami nie spodziewaliśmy się tego, że dotrwamy aż do 12. edycji. Z każdą edycją mamy coraz większy apetyty, aby to dzieło kontynuować.
Radio90: Co roku wymyślacie inny motyw przewodni. W tym roku to?
W tym roku to przeboje wszech czasów. Cel niezmienny od II edycji wspieramy członków Stowarzyszenia Radlińska Przystań. Pieniądze konkretnie idą na wyjazdy integracyjne, warsztaty, paczki świąteczne, spotkania urodzinowe.
Radio90: Czy już możemy powiedzieć do zobaczenia za rok?
Myślę, że z pełnym przekonaniem, jak Bóg pozwoli to, jak najbardziej.

Radio 90 też miało swojego przedstawiciela, to nasz kolega redakcyjny Przemysław Niedźwiecki. Jak przyznaje – Będę musiał pomyśleć nad jakimiś zajęciami, nie ukrywam, że taniec mnie wciągnął.

Czuję się bardzo dobrze, na scenie również. Jest trema, ale to taka zdrowa terma. Trzy miesiące trenowaliśmy, były intensywne próby kilka razy w tygodniu po kilka godzin dziennie. Wykonaliśmy rumbę i quickstepa
Radio90: Czy będzie ci tego brakowało, człowiek przyzwyczaja się do tych codziennych prób.
Będzie mi tego brakowało zdecydowanie. Wiem, że już jutro, kiedy się obudzę, będę odczuwał pustkę, będę musiał odszukać sobie jakieś hobby, być może będzie to taniec.

Imprezie patronowało radio 90.

TUTAJ znajdziecie fotoreportaż z wydarzenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022