Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jaka pogoda w górach? Papierzyński: Czekamy na słońce, naturalny śnieg i trochę mrozu

Facebook Twitter

Czekamy na słońce, naturalny śnieg i trochę mrozu - przyznaje Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miasta w Wiśle. Na półmetku śląskich ferii sprawdzamy, jak mijają one w Beskidach. Pogoda w górach ma olbrzymi wpływ na ilość turystów.

pogoda w górach
fot. FB/Miasto Wisła

Pogoda w górach – brak słońca i śniegu

Turystów jest mniej niż rok temu. Powód – pogoda.

Tadeusz Papierzyński: Ten ruch turystyczny jest uzależniony od pogody. A wiemy, że ten pierwszy tydzień śląskich ferii nie był łaskawy i nie był jakiś mocno zimowy. Ludzie śledzą, obserwują te prognozy i decydują się na wyjazd właśnie w oparciu o to, jakie są warunki zimowe. Mam wrażenie, że w tym roku jest ciut słabiej na ten moment, a na pewno jest słabiej niż przez pierwsze dwa tygodnie ferii, kiedy inne województwa miały wolne.

Radio 90: Czego życzyć zatem na drugi tydzień Ferii śląskich?

Tadeusz Papierzyński: Bardzo byśmy sobie życzyli pogody. Tak naprawdę trochę śniegu, trochę mrozu, trochę słońca, bo też już dawno nie było. Tego nam brakuje najbardziej w tym momencie, ale tak naprawdę tego naturalnego śniegu wszyscy byśmy sobie życzyli.

Mimo to branża turystyczna nie ma powodów do narzekań.

Wszystkie stacje narciarskie są czynne

– dodaje nasz rozmówca

Tadeusz Papierzyński: Wyciągi wszystkie na ten moment jeżdżą, mają bardzo dobrze przygotowane trasy. Zdążyli w tym mroźnym okresie sobie dośnieżyć odpowiednio. Narciarze, którzy chcą przyjechać i skorzystać z tej formy aktywności, jak najbardziej taką możliwość mają. Zresztą tych narciarzy jest całkiem sporo. Mnóstwo ludzi miało zarezerwowany pobyt w Wiśle i oni przyjechali. Ciągle się pojawiają nowe rezerwacje. Są obiekty, które mają stuprocentowe obłożenie, mają wszystkie pokoje sprzedane. Ale są też takie obiekty, które mówią, że mają około 50 procent.

Niestety prognoza pogody na najbliższy tydzień nie jest optymistyczna. Ma być pochmurno i dosyć ciepło, temperatura w ciągu dnia w Wiśle okolicach 10 °C.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj