Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koleje Śląskie: W czasie ferii dzieci jadą pociągiem za złotówkę

Facebook Twitter

Koleje Śląskie przygotowały specjalną promocję na czas ferii zimowych 2024. Teraz dzieci do 18 roku życia mogą podróżować pociągami po całym regionie na bilecie, który kosztuje zaledwie złotówkę.

Koleje Śląskie wprowadzają promocję na czas ferii

Koleje Śląskie wprowadzają na czas ferii zimowych nową promocję: od 27 stycznia do 11 lutego dzieci i młodzież do 18. roku życia, będą mogły skorzystać z przejazdów regionalnego przewoźnika na specjalnych zasadach – za złotówkę. Aby skorzystać z promocyjnego przejazdu Kolejami Śląskimi podczas ferii, należy kupić bilet za złotówkę (można to zrobić w kasie Kolei Śląskich lub w pociągu) i w trakcie podróży posiadać przy sobie odpowiedni dokument potwierdzający wiek dziecka.

Wyjątkiem jest odcinek transgraniczny na linii S7 pomiędzy Chałupkami, a Bohuminem, który nie został objęty promocją. Co ważne, oferta na czas ferii nie jest limitowana, więc można kupić nieograniczoną liczbę biletów promocyjnych. Warto także dodać, że promocja dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym od czwartego roku życia, bo młodsze korzystają z ulgi ustawowej 100 proc. i ich przejazd Kolejami Śląskimi zawsze jest bezpłatny.

Coraz więcej mieszkańców województwa śląskiego wybiera podróż pociągami Kolei Śląskich. W 2023 roku uczyniło tak rekordowe 22 mln pasażerów. Wspólnie z naszym regionalnym przewoźnikiem regularnie korzystamy z takich okazji jak ferie i wakacje, aby promować ten środek transportu wśród najmłodszych

– mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Ale bilety za złotówkę dla najmłodszych mieszkańców regionu i pasażerów, to nie wszystko, co oferują Koleje Śląskie.

 Specjalna ulga dla najmłodszych to nie wszystko, bo w Kolejach Śląskich przez cały rok na zniżki mogą liczyć także rodzice dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia. Dostępna przez 365 dni w roku oferta “Rodzina”, pozwala na kupno biletu z 30-procentową zniżką, jeśli podróżuje się z dzieckiem

– mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.
Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj