Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Babiogórski Park Narodowy otwiera swoje trasy narciarskie

Facebook Twitter

Babiogórski Park Narodowy dziś, czyli w poniedziałek 22 stycznia otwiera swoje trasy narciarskie. Wśród nich znajdują się szlaki dla narciarzy skiturowych, biegaczy na nartach oraz narciarzy zjazdowych.

Babiogórski Park Narodowy

Początek tygodnia przyniósł dobrą wiadomość dla miłośników zimowych sportów. Babiogórski Park Narodowy w poniedziałek otworzył swoje trasy narciarskie. Wśród nich znajdują się szlaki dla narciarzy skiturowych, biegaczy na nartach oraz narciarzy zjazdowych. Niemniej jednak, zasługuje na uwagę fakt, że trasy nie były specjalnie przygotowywane dla narciarzy zjazdowych, a więc nie znajdziemy tam wyciągów czy ratraków.

Narciarze, którzy wybiorą się na Babią Górę, będą mogli korzystać z czterech tras. Pierwsza z nich, o długości 15 km, prowadzi przez Górny Płaj, Markowe Szczawiny, Przełęcz Brona, Diablaka i Sokolicę, a następnie wraca do Polany Krowiarki. Druga trasa, krótsza o 6 km, prowadzi na Diablak i z powrotem. Trzecia, o długości około 12 km, prowadzi z Krowiarek przez Markowe Szczawiny i Żywieckie Rozstaje do granicy parku. Czwarta trasa, najkrótsza, o długości 5 km, prowadzi z Markowych Szczawin na Dejakowe Szczawiny do Dolnego Płaju i do Zawoi Markowej.

Park narodowy zwraca uwagę narciarzy na przestrzeganie regulaminu i poruszanie się wyłącznie po wyznaczonych trasach narciarskich. To nie tylko dbałość o bezpieczeństwo narciarzy, ale przede wszystkim szacunek dla przyrody, którym Babiogórski Park Narodowy stawia sobie za cel. Przyrodnicy zwracają uwagę na niewielką warstwę śniegu na dolnych fragmentach tras, dlatego zaleca ostrożność. Dodatkowo, przypomina, że nie wszędzie w górach jest zasięg telefonii komórkowej.

Babiogóra, najwyższa góra Beskidów, przyciąga rokrocznie wielu turystów. Teren ten, objęty Babiogórskim Parkiem Narodowym od 1954 roku, został uznany za światowy rezerwat biosfery przez UNESCO w 1977 roku. Teraz, z otwarciem tras narciarskich, przyciągnie niewątpliwie jeszcze więcej miłośników zimowych sportów.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj