Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Beskidy: Trudne warunki na szlakach w górach

Facebook Twitter

Beskidzcy goprowcy z Szczyrku ostrzegają, że warunki na szlakach są bardzo trudne. Powyżej 1000 m n.p.m. zalega jeszcze dość duża pokrywa śniegu, natomiast w dolnych partiach jest błotniście i ślisko. Widoczność jest ograniczona do zaledwie 100 m. Dodatkowo, deszcz padał w sobotę (24.02) rano, co dodatkowo utrudnia sytuację. Dlatego też nie zaleca się wędrówek po górach w obecnych warunkach.

warunki na szlakach w Beskidach
fot.facebook.com/grupabeskidzkagopr

Trudne warunki na szlakach

Termometry w górach wskazywały od 0 do 3 stopni, podczas gdy w Szczyrku temperatura wynosiła 6 stopni. Na Babiej Górze obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, głównie na bardzo stromych stokach zwiększonego odłożenia śniegu.

Informacja dla turystów

Zamknięta do odwołania jest Akademicka Perć, czyli żółty szlak od Górnego Płaju na Babią Górę, który jest najtrudniejszym szlakiem w Beskidach, jednokierunkowy i podejściowy.

Osoby planujące wędrówki powinny być odpowiednio przygotowane. Zaleca się ciepłe ubranie, odpowiednie obuwie oraz zapas ciepłych płynów. Konieczne jest także posiadanie naładowanego telefonu komórkowego z aplikacją „Ratunek” oraz powerbanka, na wypadek nagłej potrzeby.

W sytuacji wypadku można wezwać pomoc GOPR, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy: 985 lub 601-100-300. Bądźmy ostrożni i pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas wędrówek w górach.

Źródło:/ PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj