Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Dworzec autobusowy przy Sybiraków otwarty do 15.00

Facebook Twitter

Tylko do 15.00 można korzystać z dworca autobusowego na ulicy Sybiraków w Jastrzębiu. Budynek jest otwarty dla pasażerów od 7.00 od poniedziałku do piątku. Później drzwi są zamykane. Nie ma dostępu do toalety. O problemie napisała do nas jedna z osób korzystająca z komunikacji.

Mieszkanka Jastrzębia pyta w mailu do redakcji Radia 90:

Po co w takim razie jest ten dworzec i jaka jest jego rola?

Zapytaliśmy o to w jastrzębskim magistracie.

Zarządcą budynku Dworca Autobusowego przy ul. Sybiraków jest Miejski Zarząd Nieruchomości. Obiekt obsługiwany jest przez jednego pracownika, rzeczywiście jest tak jak pisze nasza słuchaczka: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Urzędnicy tłumaczą, że wtedy odnotowują wzmożony ruch komunikacji miejskiej oraz pozostałych przewoźników, korzystających z przystanków usytuowanych przy obiekcie. W tym czasie jest tam też więcej pasażerów oczekujących na swoje połączenia. W godzinach popołudniowych częstotliwość kursów jest zmniejszona, co miało wpływ na podjęcie decyzji o ograniczeniu dostępu do budynku dworca autobusowego.

Nie bez znaczenia jest też konieczność oszczędzania energii elektrycznej i limity narzucone przez rząd. Małgorzata Krzeszkiewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Jastrzębiu twierdzi, że nie dotarły do nich sygnały wskazujące na konieczność powrotu funkcjonowania tego obiektu w godzinach popołudniowych. Zadeklarowała równocześnie, że urzędnicy będą obserwować sytuację, szczególnie w okresie jesienno-zimowym i jeśli okaże się, że jest taka potrzeba, rozważona zostanie możliwość otwarcia budynku popołudniami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023