Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Historia mieszkańców pokazana na filmie

Facebook Twitter

Historia mieszkańców jastrzębia pokazana na filmie. Dzień przed Sylwestrem, w kinie "Centrum" bezpłatna projekcja obrazu "Cztery strony świata".

Historia mieszkańców pokazana na filmie

Przed kilkudziesięciu laty wiele osób z całej Polski podjęło decyzję o przeprowadzce do Jastrzębia-Zdroju. W mieście powstawały kolejne kopalnie, w których potrzebowano rąk do pracy. Planowano także budowę następnych mieszkań, przez co czas oczekiwania na jego przydział był o wiele krótszy niż w innych miastach.

Między innymi te dwa czynniki były powodem, dla którego decydowano się przeprowadzić do Jastrzębia. Niekoniecznie była to jednak łatwa decyzja. Właśnie o tym: o decyzji i przeprowadzce do Jastrzębia-Zdroju opowiada film „Cztery strony świata”. Zostanie on wyemitowany o godzinie 13:00, w sobotę 30 grudnia, w kinie „Centrum”.

– Film przedstawia historię ludzi, którzy podjęli decyzję o migracji na południe Polski do Jastrzębia-Zdroju. Ukazuje moment podjęcia decyzji, trudności oraz wyzwania, jakiemu musieli sprostać bohaterowie. Opowiada jednak nie tylko o ludziach, ale też o samym mieście. Film prezentuj miasto, które było miejscem spotkania się mieszkańców z „całej Polski”. Film wyreżyserował Mateusz Szczepara, a za jego produkcję odpowiedzialne było Stowarzyszenie Filmowe – Doku_mentalnie. Emisja produkcji odbędzie się o godz. 13:00. Wstęp na film jest bezpłatny.

Historia mieszkańców pokazana na filmie

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024