Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Jastrzębiu-Zdroju rusza cykl spotkań „Przystanek Muzeum”

Facebook Twitter

Galeria Historii Miasta w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na nowy cykl spotkań z historią i kulturą, "Przystanek Muzeum". Spotkania, które będą odbywać się co miesiąc, mają na celu przybliżenie najważniejszych, najciekawszych, ale także mało znanych wydarzeń z przeszłości miasta.

Przystanek Muzeum

Pierwsze spotkanie z cyklu „Przystanek Muzeum” odbędzie się już w najbliższy wtorek, 23 stycznia. Tematem inauguracyjnej prelekcji będzie Marsz Śmierci – wydarzenia z końcówki II wojny światowej, kiedy to niemieckie wojska uciekały wraz z więźniami obozu Auschwitz przed nadchodzącym frontem wojsk radzieckich.

Spotkanie będzie miało unikalny charakter, ponieważ Marsz Śmierci zostanie omówiony pod kątem Jastrzębia-Zdroju. Dokładny tytuł spotkania brzmi: „Marsz Śmierci na ziemi jastrzębskiej”.

Prelekcję wygłosi Marcin Boratyn, który nakreśli okoliczności Marszu Śmierci oraz przedstawi nieznane relacje świadków wydarzeń. To wyjątkowa okazja, aby poznać historię miasta z innej perspektywy i dowiedzieć się więcej o wydarzeniach, które odcisnęły na nim swoje piętno.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w Galerii Historii Miasta przy ulicy 1 Maja 61. Organizatorzy cyklu, przedstawiciele Galerii Historii Miasta, zapraszają wszystkich zainteresowanych historią i kulturą Jastrzębia-Zdroju do wzięcia udziału w spotkaniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj