Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Koty mają gdzie zimować

Facebook Twitter

Budki dla kotów w Jastrzębiu-Zdroju. 20 drewnianych konstrukcji stanęło w mieście, by wolno żyjącym czworonogom pomóc przetrwać nadchodzące chłody. Budki zakupiło Stowarzyszenie Przyjaciół Dużych i Małych „Cztery Łapy” dzięki grantowi przyznanemu przez Urząd Miasta.

Jak przekonują organizatorzy akcji, drewniane budki pozwalają zapewnić kotom najlepsze możliwe warunki. Dzięki temu zwierzęta nie będą zimą schodzić do piwnic w poszukiwaniu schronienia. Prócz zakupu budek dla kotów, pieniądze z grantu przeznaczone będą również na dokarmianie kotów w sezonie jesienno-zimowym.

Budki dla kotów to rozwiązanie, które sprawdziło się już w wielu miejscach na świecie. Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mieszkańcy Jastrzębia mogą być sceptyczni wobec naszych działań. Jeśli jednak nie stworzymy kotom odpowiednich warunków, część z nich umrze na naszych oczach. Wobec tego nie można przechodzić obojętnie. Ponadto, obecność kotów w naszym ekosystemie jest niezbędna. Jeśli ich nie będzie, pojawiają się gryzonie oraz inne drapieżniki, jak na przykład szczury czy łasice. Sądzę, że wybór jest prosty – podkreśla Halina Majer, lekarz weterynarii, prezes stowarzyszenia „Cztery Łapy”.

Dofinansowanie projektu „Azyl III, czyli domek na zimę dla miejskich kotów” wyniosło łącznie 5.500 zł. Prócz zakupu budek dla kotów, pieniądze z grantu przeznaczone będą również na dokarmianie kotów w sezonie jesienno-zimowym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022